Fot. Mitchelton-Scott

Jolien d’Hoore (Mitchelton-Scott) wygrała kobiecą edycję Driedaagse Brugge – De Panne. W ucieczce pokazał się dziś Katarzyna Pawłowska.

Czwartym wyścigiem kobiecego World Touru był dzisiaj rozgrywany po raz pierwszy Driedaagse Brugge – De Panne. Do pokonania było ponad 151 kilometrów, a jedyny sektor brukowany usytuowany był na początku rywalizacji.

Wśród 24. startujących ekip mieliśmy cztery Polki: Annę Plichtę (Boels – Dolmans), Katarzynę Pawłowską (Team Virtu Cycling), Agnieszkę Skalniak (Experza-Footlogix) i Małgorzatę Jasińską (Movistar).

Od samego początku wyścigu zawiązała się duża ucieczka w składzie: Jeanne Korevaar i Monique van de Ree (obie WaowDeals Pro Cycling), Sara Penton, Mieke Kröger oraz Katarzyna Pawłowska (Team Virtu Cycling), Jelena Eric i Sheyla Gutiérrez (obie Cylance Pro Cycling), Eva Buurman i Abigail Van Twisk (obie Trek-Drops), Christine Majerus (Boels – Dolmans), Romy Kasper (Alé Cipollini), Lisa Klein (Canyon SRAM Racing), Emma Norsgaard Jørgensen (Cervélo-Bigla Pro Cycling), Moniek Tenniglo (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope) oraz Gracie Elvin (Mitchelton-Scott).

Dość szybko z czołówki odpadła Korevaar, a przez kłopoty z rowerem odpuściła także Majerus. 70 kilometrów przed metą przez czołowy wiatr goniący peleton podzielił się, a jego strata wynosiła 80 sekund. Po kilkunastu nerwowych kilometrach goniące grupki zjechały się, ale niestety nie obyło się bez kraks.

Peleton mocno przyspieszył i na 28 kilometrów przed metą przewaga zmalała do 24. sekund. Niestety chwilę później w ucieczce mieliśmy kraksę, przez którą ucierpiały Penton, Klein i Tenniglo. Ten upadek spowodował, że na czele zostało tylko osiem zawodniczek, wśród których była nasza Kasia Pawłowska.

Na ostatnią rundę (16 km) czołówka wjechała z przewagą 28 sekund. Najwięcej sił zachowała Mieke Kröger, która zaatakowała na 11 kilometrów przed metą. Niemka specjalizująca się w jeździe na czas kręciła z niewielką przewagą, ale cały czas miała szanse na piękne zwycięstwo.

Niestety nieustępliwy peleton dogonił ją na ostatnim kilometrze. Finiszowy sprint to popis Jolien d’Hoore (Mitchelton-Scott). Druga była Chloe Hosking (Alé Cipollini), a trzecia Christine Majerus (Boels – Dolmans).

Najlepsza z Polek była Małgorzata Jasińska (Movistar), która zajęła trzydzieste miejsce.

Wyniki:

1 Jolien D’Hoore (Bel) Mitchelton – Scott 3:52:23
2 Chloe Hosking (Aus) Alé Cipollini 0:00:00
3 Christine Majerus (Lux) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:00
4 Lorena Wiebes (Ned) Parkhotel Valkenburg Cycling Team 0:00:00
5 Lisa Brennauer (GER) Wiggle – High5 0:00:00
6 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Valcar – PBM 0:00:00
7 Sheyla Gutierrez Ruiz (Esp) Cylance Pro Cycling 0:00:00
8 Jeanne Korevaar (Ned) WaowDeals Pro Cycling 0:00:00
9 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon SRAM Racing 0:00:00
10 Christina Malling Siggaard (Den) Team Virtu Cycling 0:00:00
11 Elisa Balsamo (Ita) Valcar – PBM 0:00:00
12 Chanella Stougje (Ned) Parkhotel Valkenburg Cycling Team 0:00:00
13 Roxane Fournier (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:00
14 Coryn Rivera (USA) Team Sunweb 0:00:00
15 Susanne Andersen (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:00:00
16 Pascale Jeuland (Fra) Doltcini – Van Eyck Sport 0:00:00
17 Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling 0:00:00
18 Annelies Dom (Bel) Lotto – Soudal Ladies 0:00:00
19 Emilie Moberg (Nor) Team Virtu Cycling 0:00:00
20 Alexis Ryan (USA) Canyon SRAM Racing 0:00:00
21 Aude Biannic (Fra) Movistar Women’s Team 0:00:00
22 Anouska Koster (Ned) WaowDeals Pro Cycling 0:00:00
23 Amy Pieters (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:00
24 Moniek Tenniglo (Ned) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:00
25 Ellen Van Dijk (Ned) Team Sunweb 0:00:00
26 Alicia Gonzalez Blanco (Esp) Movistar Women’s Team 0:00:00
27 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana 0:00:00
28 Lucy Shaw (GBr) Trek – Drops 0:00:00
29 Jip Van Den Bos (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:00
30 Malgorzata Jasinska (Pol) Movistar Women’s Team 0:00:00
31 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products – Birk Sport 0:00:00
32 Sara Mustonen Lichan (Swe) Experza – Footlogix Ladies Cycling Team 0:00:00
33 Lauren Kitchen (Aus) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:00
34 Kelly Druyts (Bel) Doltcini – Van Eyck Sport 0:00:00
35 Emma Cecilie Norsgaard Jørgensen (Den) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:00
36 Eileen Roe (GBr) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:00:00
37 Ganna Solovei (Ukr) Parkhotel Valkenburg Cycling Team 0:00:00
38 Kendall Ryan (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:07
39 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:00:07
40 Abby-Mae Parkinson (GBr) Trek – Drops 0:00:07
41 Cecilie Uttrup Ludwig (Den) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:07
42 Monique Van De Ree (Ned) WaowDeals Pro Cycling 0:00:07
43 Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar – PBM 0:00:07
44 Valerie Demey (Bel) Lotto – Soudal Ladies 0:00:10
45 Lucy Garner (GBr) Wiggle – High5 0:00:10
46 Ingrid Drexel Clouthier (Mex) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:10
47 Alba Teruel Ribes (Esp) Movistar Women’s Team 0:00:10
48 Audrey Cordon-Ragot (Fra) Wiggle – High5 0:00:10
49 Marta Bastianelli (Ita) Alé Cipollini 0:00:10
50 Julie Leth (Den) Wiggle – High5 0:00:13
51 Marta Tagliaferro (Ita) Cylance Pro Cycling 0:00:13
52 Katarzyna Pawlowska (Pol) Team Virtu Cycling 0:00:13
53 Roxane Knetemann (Ned) Alé Cipollini 0:00:21
54 Demi De Jong (Ned) Lotto – Soudal Ladies 0:00:21
55 Riejanne Markus (Ned) WaowDeals Pro Cycling 0:00:21
56 Marie Vilmann (Den) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:21
57 Daniela Reis (Por) Doltcini – Van Eyck Sport 0:00:21
58 Natalie Van Gogh (Ned) Parkhotel Valkenburg Cycling Team 0:00:21
59 Eva Buurman (Ned) Trek – Drops 0:00:21
60 Skylar Schneider (USA) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:21
61 Eri Yonamine (Jpn) Wiggle – High5 0:00:23
62 Chantal Hoffmann (Lux) Lotto – Soudal Ladies 0:00:28
63 Romy Kasper (GER) Alé Cipollini 0:00:28
64 Lisa Klein (GER) Canyon SRAM Racing 0:00:28
65 Trixi Worrack (GER) Canyon SRAM Racing 0:00:28
66 Jessica Allen (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:28
67 Amanda Spratt (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:28
68 Soraya Paladin (Ita) Alé Cipollini 0:00:28
69 Julia Soek (Ned) Team Sunweb 0:00:28
70 Mieke Kröger (GER) Team Virtu Cycling 0:01:18
71 Gracie Elvin (Aus) Mitchelton – Scott 0:01:28
72 Ann-Sophie Duyck (Bel) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:01:35
73 Marjolein Van ‘T Geloof (Ned) Lotto – Soudal Ladies 0:01:45
74 Janneke Ensing (Ned) Alé Cipollini 0:02:23
75 Silvia Persico (Ita) Valcar – PBM 0:02:23
76 Maaike Boogaard (Ned) BTC City Ljubljana 0:05:26
77 Alice Barnes (GBr) Canyon SRAM Racing 0:05:35
78 Elizabeth Holden (GBr) Trek – Drops 0:05:46
79 Emma Grant (GBr) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:05:46
80 Abigail Van Twisk (GBr) Trek – Drops 0:05:46
81 Jelena Eric (Srb) Cylance Pro Cycling 0:05:46
82 Sara Penton (Swe) Team Virtu Cycling 0:06:31
83 Alana Castrique (Bel) Lotto – Soudal Ladies 0:06:31
84 Kathrin Schweinberger (AUT) Health Mate – Cyclelive Team 0:06:31
85 Gloria Rodriguez Sanchez (Esp) Movistar Women’s Team 0:06:31
86 Holly Breck (USA) Cylance Pro Cycling 0:07:17
DNF Nina Kessler (Ned) Hitec Products – Birk Sport
DNF Natalie Grinczer (GBr) WNT Rotor Pro Cycling Team
DNF Anna Badegruber (AUT) WNT Rotor Pro Cycling Team
DNF Elise Maes (Lux) WNT Rotor Pro Cycling Team
DNF Lea Lin Teutenberg (GER) WNT Rotor Pro Cycling Team
DNF Anna Plichta (Pol) Boels – Dolmans Cycling Team
DNF Thalita De Jong (Ned) Experza – Footlogix Ladies Cycling Team
DNF Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana
DNF Kathrin Hammes (GER) Trek – Drops
DNF Urska Pintar (Slo) BTC City Ljubljana
DNF Eugénie Duval (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope
DNF Thea Thorsen (Nor) Hitec Products – Birk Sport
DNF Marta Cavalli (Ita) Valcar – PBM
DNF Rotem Gafinovitz (Isr) WaowDeals Pro Cycling
DNF Angelica Brogi (Ita) Aromitalia – Vaiano
DNF Heidi Dalton (RSA) Aromitalia – Vaiano
DNF Lisa De Ranieri (Ita) Aromitalia – Vaiano
DNF Lija Laizane (Lat) Aromitalia – Vaiano
DNF Shannon Malseed (Aus) Team TIBCO – Silicon Valley Bank
DNF Mieke Docx (Bel) Doltcini – Van Eyck Sport
DNF Bryony Van Velzen (Ned) Doltcini – Van Eyck Sport
DNF Jessy Druyts (Bel) Experza – Footlogix Ladies Cycling Team
DNF Agnieszka Skalniak (Pol) Experza – Footlogix Ladies Cycling Team
DNF Christina Perchtold (AUT) Health Mate – Cyclelive Team
DNF Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia – Vaiano
DNF Paulien Rooijakkers (Ned) WaowDeals Pro Cycling
DNF Brodie Chapman (Aus) Team TIBCO – Silicon Valley Bank
DNF Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana
DNF Anastasiia Iakovenko (Rus) BTC City Ljubljana
DNF Christa Riffel (GER) Canyon SRAM Racing
DNF Victorie Guilman (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope
DNF Charlotte Bravard (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope
DNF Line Marie Gulliksen (Nor) Hitec Products – Birk Sport
DNF Vita Heine (Nor) Hitec Products – Birk Sport
DNF Jenelle Crooks (Aus) Mitchelton – Scott
DNF Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb
DNF Sarah Rijkes (AUT) Experza – Footlogix Ladies Cycling Team
DNF Chiara Consonni (Ita) Valcar – PBM
DNF Alison Jackson (Can) Team TIBCO – Silicon Valley Bank
DNF Elinor Barker (GBr) Wiggle – High5
DNF Michela Balducci (Ita) Aromitalia – Vaiano
DNF Sarah Inghelbrecht (Bel) Doltcini – Van Eyck Sport
DNF Nathalie Bex (Bel) Experza – Footlogix Ladies Cycling Team
DNF Christina Schweinberger (AUT) Health Mate – Cyclelive Team
DNF Chloë Turblin (Fra) Health Mate – Cyclelive Team
DNF Laura Vainionpää (Fin) Health Mate – Cyclelive Team
DNF Marieke Van Witzenburg (Ned) Health Mate – Cyclelive Team
DNF Lourdes Oyarbide Jimenez (Esp) Movistar Women’s Team
DNF Anne De Ruiter (Ned) Parkhotel Valkenburg Cycling Team
DNF Ilona Hoeksma (Ned) Parkhotel Valkenburg Cycling Team
DNF Pernille Mathiesen (Den) Team Sunweb