Fot. Trek-Segafredo

Kolejna z ekip World Touru ogłosiła swój skład na „wiosenne mistrzostwa świata”. W zespole Trek-Segafredo nie zobaczymy Johna Degenkolba i Giacomo Nizzolo.

Degenkolb zwycięzca La Primavery sprzed trzech lat, w trakcie Paryż-Nicea zachorował na zapalenie oskrzeli i nie przystąpił do szóstego etapu „wyścigu ku słońcu”.

Z ciężkim sercem muszę zrezygnować ze startu w Mediolan-San Remo, ponieważ nadal walczę z chorobą. W porównaniu do ostatnich dni czuję się lepiej i za kilka dni wrócę na rower. Nie martwię się o resztę startów w wyścigach klasycznych i życzę mojej drużynie wszystkiego najlepszego w sobotnim starcie

– powiedział Degenkolb.

Nizzolo, który byłby oczywistym kandydatem do zastąpienia Niemca w pierwszym monumencie sezonu, również musi zrezygnować ze startu w La Primaverze. Na czwartym etapie Tirreno-Adriatico Włoch wycofał się z wyścigu. Powodem był nawracający ból kolana. Szefostwo drużyny Trek-Segafredo postanowiło nie ryzykować i Włocha nie zobaczymy podczas sobotniej rywalizacji.

Jestem bardzo rozczarowany tym, że nie wystartuję w Mediolan-San Remo, który był moim głównym celem na pierwszą część sezonu. Ból kolana trochę odpuścił, ale to długi i męczący wyścig. Nie chcemy ryzykować. Mam nadzieję, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby ze spokojem przygotować się do następnych startów

– powiedział Nizzolo.

Na tę chwilę liderami ekipy Trek-Segafredo wydają się czwarty zawodnik ubiegłorocznego Paryż-Roubaix Jasper Stuyven oraz włoski specjalista od wyścigów klasycznych Fabio Felline. W końcówce pomocą służyć będzie przede wszystkim sprinter Boy Van Poppel. Z kolei irlandzki kolarz Ryan Mullen, który znany jest z bardzo dobrej jazdy na czas, powinien chronić liderów na płaskich i wietrznych odcinkach. Skład uzupełnią doświadczeni Koen de Kort, Kiel Reijnen i Gregory Rast.

Skład Trek-Segafredo na Mediolan-San Remo:

Jasper Stuyven, Fabio Felline, Koen de Kort, Boy van Poppel, Kiel Reijnen, Ryan Mullen i Gregory Rast.