Fot. Team Sunweb

Dwaj kolarze Team Sunweb – Michael Matthews i Tom Dumoulin – którzy zmagali się w ostatnich dniach z kontuzjami, znaleźli się w składzie na pierwszy w tym sezonie wyścig monumentalny Mediolan-San Remo. 

Matthews miał dość poważną kraksę podczas Omloop Het Niewusblad – jego pierwszym wyścigu w sezonie 2018. Mimo że zdołał dojechać do mety, późniejsze badania wykazały, że złamał obojczyk, co pozbawiło go możliwości startów w Strade Bianche oraz Tirreno-Adriatico. Mimo to zdołał trenować, dzięki czemu pojawi się na starcie “La Primavery”.

Po kraksie w Omloop Het Niewusblad Michael [Matthews] szybko dochodzi do zdrowia. W minionym tygodniu był w stanie wykonać solidne treningi, podczas których odczuwał ból w granicach tolerancji. W związku z tym jesteśmy przekonani, że jest gotowy do ścigania w Mediolan-San Remo

– napisano na oficjalnej stronie internetowej Team Sunweb.

“La Primavera” stanowi dla “Blinga” duży cel od kilku sezonów. W 2015 roku jego apetyt na zwycięstwo zwiększyło trzecie miejsce, w 2016 roku plany pokrzyżowała kraksa, a w poprzedniej edycji Australijczyk nie zdołał znaleźć się w decydującym odjeździe z Michałem Kwiatkowskim, Peterem Saganem oraz Julianem Alaphilippem.

Do włoskiego monumentu zdążył wykurować się również Tom Dumoulin, którego kraksa (jakżeby inaczej) wykluczyła z Tirreno-Adriatico. Otarcia i potłuczenia się zagoiły, zatem właściciel legendarnej maglia rosa pojawi się w Mediolanie, by wspierać Matthewsa.

Niemiecki skład z pewnością odczuje brak Simona Geschke, który w “Wyścigu dwóch mórz” złamał obojczyk oraz Sørena Kragha Andersena zmagającego się z chorobą. Mimo to wspomniany Dumoulin oraz między innymi kapitan Roy Curvers, dla którego będzie to siódma “Primavera” w karierze, będą stanowili istotne wzmocnienie w kontekście walki o zwycięstwo Michaela Matthewsa.

Pełny skład Team Sunweb na Mediolan-San Remo 2018: Nikias Arndt, Roy Curvers, Tom Dumoulin, Lennard Kamna, Michael Matthews, Sam Oomen, Edward Theuns.