Fot. LaPresse - Spada / Ferrari

Dzięki wygranej w Tirreno-Adriatico Michał Kwiatkowski awansował o grubo ponad 100 miejsc!

Na pierwszym miejscu pozostał zwycięzca Tour Down Under i trzeci kolarz Cadel Evans Great Ocean Road Race – Daryl Impey (Mitchelton-Scott). Podwójny mistrz RPA uzbierał już 813.57 punkta, a jego konto podczas Tirreno-Adriatico wzbogaciło się o 13.57 (10 za 45. miejsce w “generalce” oraz 3.57 za drugą lokatę w drużynowej jeździe na czas).

Drugi jest już zwycięzca Strade Bianche Tiesj Benoot (Lotto-Soudal). Belg do włoskiego klasyka dołożył znakomite, czwarte miejsce w Tirreno-Adriatico, dzięki czemu ma już na koncie 586 punktów. 24-latek wyprzedził zwycięzcę Paryż-Nicea Marca Solera (Movistar), który w sumie ma 545 “oczek”, zdecydowaną większość za triumf w Wyścigu ku Słońcu.

Na czwarte miejsce awansował Michał Kwiatkowski (Team Sky). Za tytuł w Tirreno-Adriatico Kwiato dostał 531.43 punkta (suma za klasyfikację generalną oraz poszczególne etapy), co przyniosło mu awans o… 141 pozycji! Do podium zabrakło zaledwie 1.57 – na przykład wyższego miejsca w “drużynówce”. Do czołówki awansował też Damiano Caruso (BMC), z którym Polak do końca walczył o Trójząb. Włoch otrzymał za swój występ 428.57 punkta, co przyniosło mu skok o 174 miejsca na dziewiątą lokatę.

Na 24. miejscu sklasyfikowany jest Łukasz Wiśniowski (Team Sky) z 250 punktami za drugie miejsce w Omloop Het Nieuwsblad. Dobra forma Rafała Majki (BORA-hansgrohe) w Abu Dhabi Tour i Tirreno-Adriatico dają aktualnie 36. lokatę (155 punktów). Ostatnim z naszych reprezentantów jest Paweł Poljański (BORA-hansgrohe) – 25 “oczek” i 115. pozycja.

Pełny ranking – TUTAJ