Fot. Team Sky

Michał Kwiatkowski jest w bardzo mocnym składzie Team Sky, który powalczy w tegorocznej edycji Tirreno-Adriatico (7-13 marca) o najwyższe cele. 

Obok Michała Kwiatkowskiego do drugiego wyścigu w sezonie 2018 (po Tour of Valencia) przystąpi Chris Froome. Będą również drugi w klasyfikacji generalnej Tour of Algarve Geraint Thomas, były mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas Vasil Kiryienka oraz mistrz Europy w tej samej konkurencji z 2016 roku Jonathan Castroviejo.

Dyrektor sportowy Team Sky Nicolas Portal zapowiada emocjonującą rywalizację i nie ukrywa, że “Niebiańscy” jadą na “Wyścig Dwóch Mórz” po zwycięstwo.

Już od jazdy drużynowej na czas [na pierwszym etapie] rozpocznie się walka o klasyfikację generalną. Jako drużyna myślimy o tym, że zacząć bardzo dobrze, ponieważ nie będzie można pozwolić sobie na stratę cennych sekund.

Etap drugi jest przeznaczony dla sprinterów, ale wciąż trzeba być uważnym. Następnie będą trzy trudne odcinki dla kolarzy walczących w “generalce”, przy czym czwarty etap jest królewski i zawiera cztery i pół tysiąca metrów wspinaczki, włącznie z finiszem na podjeździe. Ani jednego dnia profil nie jest zupełnie płaski, a ponadto dodatkową rolę może odegrać pogoda.

Spodziewam się, że na przedostatnim etapie nie powalczą liderzy, więc szansę powinni otrzymać tzw. puncheurs lub uciekinierzy. Na zakończenie jest 10-kilometrowa jazda na czas, która powinna odpowiadać naszym chłopcom. Zanosi się na wielką bitwę i już nie możemy się jej doczekać

– powiedział Nicolas Portal.

 

Pełny skład Team Sky na Tirreno-Adriatico 2018: Chris Froome, Geraint Thomas, Michał Kwiatkowski, Gianni Moscon, Jonathan Castroviejo, Salvatore Puccio, Vasil Kiryienka.