fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Rigoberto Uran (Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale) i Adam Yates (Mitchelton – Scott) będą liderami swoich drużyn na Tirreno – Adriatico.

Ubiegłoroczna edycja Tirreno – Adriatico nie była udana dla kolarzy australijskiej drużyny. Drugi w generalce Adam Yates musiał wycofać się z wyścigu na piątym etapie z powodu choroby. Teraz Brytyjczyk wraca na włoski wyścig, aby zmierzyć się z konkurentami. Swoją dobrą dyspozycję pokazał już podczas  Volta a la Comunitat Valenciana, gdzie zajął czwarte miejsce w generalce.

Traktuję Tirreno – Adriatico jako niedokończony rozdział. W zeszłym roku byłem wysoko w generalce, ale musiałem zrezygnować przez chorobę. Teraz chciałbym pokazać się z jak najlepszej strony. Mamy bardzo silny zespół i każdego dnia będziemy walczyć o całą pulę

– powiedział Adam Yates.

Wyścig rozpocznie się drużynową czasówką, a w tej specjalności bardzo dobrzy są Daryl Impey, Luke Durbridge i Michael Hepburn. Na sprinterskich etapach powinien brylować natomiast Caleb Ewan, któremu wydatnie pomagać będą wspomniany już Impey, Luka Mezgec i Jack Bauer.

Skład Mitchelton – Scott na Tirreno – Adriatico 2018:

Jack Bauer, Luke Durbridge, Caleb Ewan, Michael Hepburn, Daryl Impey, Luka Mezgec i Adam Yates.

Rigoberto Uran ma już na swoim koncie podium generalki “Wyścigu dwóch mórz”, które wywalczył w 2015 roku. Kolumbijczyk dobrze rozpoczął sezon i “na swoich śmieciach” zajął trzecie miejsce. Na trasie Tirreno – Adriatico dobrze do Mediolan – San Remo będzie się chciał przygotować Sacha Modolo.

Cele drużyny przybliżył jej kapitan na wyścig, Simon Clarke:

Nasz zespół na ten wyścig będzie bardzo mocny i chcemy to udowodnić na każdym z etapów. Wiadomo, że standardowo w Tirreno – Adriatico zaczynamy od drużynowej czasówki, ale już dzień później może powalczyć Sacha Modolo. Na trzecim i piątym etapie ekipa skupi się na pomocy dla mnie i Sepa Vanmarcke.

Bardzo ważny będzie etap numer cztery, gdzie czeka na nas 13 kilometrów finałowej wspinaczki. Tam wszystkie siły podporządkujemy dla Rigoberto i liczymy na dobry wynik na mecie w Sarnano Sassotetto.

Skład Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale na Tirreno – Adriatico 2018:

Simon Clarke, Sacha Modolo, Dani Moreno, Taylor Phinney, Rigoberto Uran, Tom Van Asbroeck i Sep Vanmarcke.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments