ROTOR

Hiszpańska firma zdecydowała się na stworzenie pomiaru z dostosowaniem do korb typu 'direct mount’ dzięki czemu zmniejszyła masę systemu.

ROTOR 2INpower jest na rynku już dwa lata – dzięki korzystaniu z tensometrów w obu ramionach korby pomiar jest dokładniejszy i może wskazać m.in. balans pomiędzy nogami, płynność ruchu, kadencję czy efektywność pedałowania. Od teraz dostępny będzie nowy model – ROTOR 2INpower DM Road. DM – skrót od Direct Mount – oznacza typ korb, w których „blaty” są przymocowane do ramienia bezpośrednio, a nie za pomocą śrub czy bolców. W ten sposób firma zaoszczędziła 60g i teraz system waży 775g (596g bez tarczy).

ROTOR znany jest nie tylko z pomiarów mocy, ale też słynnych już Q-Rings – owalnych kół zębatych. Dzięki systemowi OCP (Optimal Chainring Position – Optymalna Pozycja Zębatki) możemy ustawić owal tak, żeby jego pozycja idealnie współpracowała z naszym stylem jazdy, a co za tym idzie kolarz generował największą moc.

ROTOR

Ustawienie może ułatwić korzystanie z aplikacji na smartfony ROTOR Power App. W niej znajdziemy m.in. informacje o rozłożeniu mocy zależnie od pozycji pedałów czy efektywności obrotu. Połączenie następuje przez Bluetooth.

Pomiar dostępny jest w rozmiarach 170/172.5/175mm, a jego bateria ma pozwalać na 250h pracy. Cena – 1299 euro.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments