Nowy pomiar mocy mierzący osobno obie nogi będzie dostępny od kwietnia.

Rotor Bike Components zaprezentował swój nowy produkt 2INpower (można przeczytać jako “twin” power, podwójna moc) na Międzynarodowych Targach Kolarskich w Tajwanie. To oznacza, że firma dołączyła do takich tuzów jak Pioneer, Garmin czy Powertap na rynku dwustronnych pomiarów mocy. Pierwsze wzmianki o nowym produkcie Rotora pojawiły się podczas Tour Down Under w Australii, kiedy czujne oczy dziennikarzy zauważyły nowe logo przy rowerach Dimension Data.

Osoby z równym balansem mocy w nogach pojawiają się niezmiernie rzadko, jeśli w ogóle istnieją. Wiedzieliśmy, że następnym krokiem było skorzystanie z technologii INpower i jej dokładności i stworzenie dwustronnego pomiaru mocy – powiedziała Irene Albecete, główny inżynier Rotora.

W stosunku do poprzedniej wersji w prawym ramieniu korby dodano dwa dodatkowe zestawy tensometrów mierzących moc prawej nogi. W suporcie znajdują się cztery kolejne urządzenia mierzące lewą nogę. W 2INpower zawarte jest też Bluetooth Smart i wbudowana, ładowana bateria.

2INpower mierzy moc nóg osobno i podaje dane dotyczące balansu, mocy całkowitej, efektywności pedałowania, kadencji i płynności obrotów dla każdej nogi. Korby będą dostępne w rozmiarach 165, 170, 172.5 oraz 175mm. Waga ma oscylować w granicach 645g dla rozmiaru 172.5mm.

Produkt pojawi się na rynku w kwietniu i ma startować od ceny 1499 euro.

źródło: velonews

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments