Toh Bohli (BMC Racing Team) został zwycięzcą prologu i pierwszym liderem Driedaagse van West-Vlaanderen. Fantastyczne trzecie miejsce zajął Łukasz Wiśniowski (Etixx – Quick Step)!

Jak co roku krótkim prologiem wokół Middelkerke rozpoczęła się rywalizacja w belgijskim wyścigu. Wśród 22. startujących ekip mieliśmy Łukasza Wiśniowskiego w koszulce Etixx – Quick Step i mistrza Polski w jeździe indywidualnej na czas, Marcina Białobłockiego (One Pro Cycling).

prologdvwv1

prologdvwv2

Jadący na początku rywalizacji Łukasz Wiśniowski (Etixx – Quick Step) wykręcił fantastyczny czas ! Stoper zatrzymał się wskazując 8’00’. W roku ubiegłym czas zwycięzcy był tylko o trzy sekundy lepszy.

Niestety Polaka wkrótce pokonał Tom Bohli (BMC Racing Team) – 7’50”. Marcin Białobłocki (One Pro Cycling) także pojechał bardzo dobrze, osiągając czas 8’08”.

Anton Vorobyev (Katusha) nie pokonał Szwajcara ani Polaka, notując wynik 8’02”. Martijn Keizer (LottoNL – Jumbo) wygrał z Wiśniowskim o cztery sekundy.

Ostatecznie rywalizację wygrał Bohli, drugi był Keizer, a fenomenalne trzecie miejsce zajął “Wiśnia”!

Na dwunastym miejscu rywalizację zakończył Marcin Białobłocki.

Wyniki:

1 BOHLI Tom (BMC Racing Team) 07:50
2 KEIZER Martijn (Team Lotto NL – Jumbo) 07:56
3 WIŚNIOWSKI Łukasz (Etixx – Quick Step) 08:00
4 VOROBYEV Anton (Team Katusha) 08:02
5 GRETSCH Patrick (AG2R – La Mondiale) 08:04
6 LAMMERTINK Steven (Team Lotto NL – Jumbo) 08:05
7 DE BIE Sean (Lotto – Soudal) 08:05
8 WAGNER Robert (Team Lotto NL – Jumbo) 08:06
9 VAN KEIRSBULCK Guillaume (Etixx – Quick Step) 08:06
10 POLITT Nils (Team Katusha) 08:07
11 BOUWMAN Koen (Team Lotto NL – Jumbo) 08:08
12 BIAŁOBŁOCKI Marcin (One Pro Cycling) 08:08
13 ROSSKOPF Joseph (BMC Racing Team) 08:09
14 ISAYCHEV Vladimir (Team Katusha) 08:09
15 MULLEN Ryan (Cannondale) 08:09
16 GAUDIN Damien (AG2R – La Mondiale) 08:12
17 RICHEZE Maximiliano Ariel (Etixx – Quick Step) 08:13
18 CONTRERAS Rodrigo (Etixx – Quick Step) 08:13
19 MORICE Julien (Direct Energie) 08:13
20 BETTIOL Alberto (Cannondale) 08:14
21 BOUCHER David (Crelan – Vastgoedservice) 08:14
22 RICKAERT Jonas (Topsport Vlaanderen – Baloise) 08:15
23 PARDINI Olivier (Wallonie Bruxelles – Group Protect) 08:15
24 SKJERPING Kristoffer (Cannondale) 08:15
25 SMITH Dion (One Pro Cycling) 08:16
26 DE PLUS Laurens (Etixx – Quick Step) 08:16
27 ZABEL Rick (BMC Racing Team) 08:16
28 VAN HOECKE Gijs (Topsport Vlaanderen – Baloise) 08:16
29 ALAPHILIPPE Julian (Etixx – Quick Step) 08:17
30 VERMEULEN Alexey (Team Lotto NL – Jumbo) 08:17
31 VERVAEKE Louis (Lotto – Soudal) 08:17
32 DE VRIES Berden (Roompot – Orange Peloton) 08:17
33 TSATEVICH Aleksei (Team Katusha) 08:17
34 BREEN Vegard (Fortuneo – Vital Concept) 08:17
35 VLIEGEN Loic (BMC Racing Team) 08:17
36 GERARD Arnaud (Fortuneo – Vital Concept) 08:18
37 CHETOUT Loïc (Cofidis) 08:19
38 SKUJINS Toms (Cannondale) 08:19
39 MARTINELLI Davide (Etixx – Quick Step) 08:20
40 CASTELIJNS Twan (Team Lotto NL – Jumbo) 08:21
41 VALLEE Boris (Fortuneo – Vital Concept) 08:21
42 PORSEV Alexander (Team Katusha) 08:22
43 JANSSENS Jimmy (Team 3M) 08:22
44 VAN LERBERGHE Bert (Topsport Vlaanderen – Baloise) 08:22
45 CORDEEL Sander (Verandas Willems) 08:22
46 RESTREPO Jhonatan (Team Katusha) 08:23
47 DE DECKER Bjorn (Cibel – Cebon) 08:23
48 BALDO Nicolas (Team Roth) 08:23
49 WALLAYS Jelle (Lotto – Soudal) 08:23
50 SENECHAL Florian (Cofidis) 08:23
51 GADAY OROZCO Lucas (Team Roth) 08:24
52 BAGDONAS Gediminas (AG2R – La Mondiale) 08:24
53 FRISON Frederik (Lotto – Soudal) 08:24
54 SCHOONBROODT Bob (Team 3M) 08:24
55 SHAW Damien (An Post – ChainReaction) 08:24
56 VANSPEYBROUCK Pieter (Topsport Vlaanderen – Baloise) 08:25
57 HAVIK Yoeri (Team 3M) 08:25
58 MEURISSE Xandro (Crelan – Vastgoedservice) 08:25
59 ARMEE Sander (Lotto – Soudal) 08:25
60 LE GAC Olivier (FDJ) 08:25
61 LECUISINIER Pierre-Henri (FDJ) 08:25
62 GROENEWEGEN Dylan (Team Lotto NL – Jumbo) 08:26
63 VAN ZUMMEREN Stef (Verandas Willems) 08:26
64 BOUET Maxime (Etixx – Quick Step) 08:26
65 GAIMON Phillip (Cannondale) 08:27
66 MARCHAND Gianni (Cibel – Cebon) 08:28
67 SENNI Manuel (BMC Racing Team) 08:28
68 DRON Boris (Wanty – Groupe Gobert) 08:28
69 POLS Ruben (Topsport Vlaanderen – Baloise) 08:29
70 SARREAU Marc (FDJ) 08:29
71 PINEAU Cédric (FDJ) 08:29
72 KUZNETSOV Viacheslav (Team Katusha) 08:29
73 PEREZ Anthony (Cofidis) 08:30
74 DENZ Nico (AG2R – La Mondiale) 08:30
75 GHYSELINCK Jan (Verandas Willems) 08:30
76 BOVENHUIS Jasper (An Post – ChainReaction) 08:30
77 KRIZEK Matthias (Team Roth) 08:31
78 JACOBS Pieter (Crelan – Vastgoedservice) 08:31
79 PLANCKAERT Baptiste (Wallonie Bruxelles – Group Protect) 08:31
80 CARDIS Romain (Direct Energie) 08:31
81 VAN BILSEN Kenneth (Cofidis) 08:31
82 WYNANTS Maarten (Team Lotto NL – Jumbo) 08:31
83 KERF Jerome (Team 3M) 08:31
84 OFFREDO Yoann (FDJ) 08:32
85 CHEVALIER Olivier (Wallonie Bruxelles – Group Protect) 08:32
86 BRUN Frédéric (Fortuneo – Vital Concept) 08:33
87 ISTA Kevin (Wallonie Bruxelles – Group Protect) 08:33
88 GENE Yohann (Direct Energie) 08:33
89 DE TROYER Tim (Verandas Willems) 08:35
90 PONS Gaëtan (Wallonie Bruxelles – Group Protect) 08:35
91 ANDERSON Ryan (Direct Energie) 08:35
92 DE WINTER Ludwig (Wallonie Bruxelles – Group Protect) 08:35
93 GRELLIER Fabien (Direct Energie) 08:35
94 VAN HECKE Preben (Topsport Vlaanderen – Baloise) 08:35
95 MCCONVEY Connor (An Post – ChainReaction) 08:37
96 VAN DER SANDE Tosh (Lotto – Soudal) 08:37
97 DUPONT Timothy (Verandas Willems) 08:37
98 TEUNS Dylan (BMC Racing Team) 08:37
99 MOUREY Francis (Fortuneo – Vital Concept) 08:38
100 DEGREVE Martijn (Team 3M) 08:38
101 THURAU Bjorn (Wanty – Groupe Gobert) 08:38
102 JARRIER Benoit (Fortuneo – Vital Concept) 08:38
103 DEVRIENDT Tom (Wanty – Groupe Gobert) 08:38
104 THÉVENOT Guillaume (Direct Energie) 08:39
105 DE BONDT Dries (Verandas Willems) 08:39
106 KRUOPIS Aidis (Verandas Willems) 08:39
107 MCCORMICK Hayden (One Pro Cycling) 08:39
108 MARANGONI Alan (Cannondale) 08:39
109 WATSON Calvin (An Post – ChainReaction) 08:39
110 VAN BREUSSEGEM Elias (Verandas Willems) 08:39
111 STEVENS Timothy (Crelan – Vastgoedservice) 08:40
112 BIDARD François (AG2R – La Mondiale) 08:40
113 CORNU Jeremy (Direct Energie) 08:40
114 SCOTT Jacob (An Post – ChainReaction) 08:40
115 MORTENSEN Martin (One Pro Cycling) 08:40
116 KOZONCHUK Dmitrii (Team Katusha) 08:41
117 JANORSCHKE Grischa (Team Roth) 08:41
118 BERARD Julien (AG2R – La Mondiale) 08:41
119 DEMOITIE Antoine (Wanty – Groupe Gobert) 08:41
120 MANZIN Lorenzo (FDJ) 08:41
121 VEREECKEN Nicolas (An Post – ChainReaction) 08:42
122 BOZIC Borut (Cofidis) 08:42
123 OPIE Chris (One Pro Cycling) 08:43
124 MCNALLY Mark (Wanty – Groupe Gobert) 08:43
125 GODERIS Jelle (Team 3M) 08:43
126 AHLSTRAND Jonas (Cofidis) 08:43
127 KOHLER Martin (Team Roth) 08:43
128 EVRARD Laurent (Team 3M) 08:44
129 ASSELMAN Jesper (Roompot – Orange Peloton) 08:44
130 HUTAROVICH Yauheni (Fortuneo – Vital Concept) 08:45
131 ROBERT Frederique (Crelan – Vastgoedservice) 08:45
132 HUREL Tony (Direct Energie) 08:45
133 FARAZIJN Maxime (Topsport Vlaanderen – Baloise) 08:46
134 STALLAERT Joeri (Cibel – Cebon) 08:46
135 STASSEN Julien (Wallonie Bruxelles – Group Protect) 08:47
136 GEUENS Alexander (Crelan – Vastgoedservice) 08:48
137 CAPIOT Amaury (Topsport Vlaanderen – Baloise) 08:48
138 PASQUALON Andrea (Team Roth) 08:48
139 KREDER Michel (Roompot – Orange Peloton) 08:49
140 HOFSTETTER Hugo (Cofidis) 08:51
141 VERMEULEN Emiel (Team 3M) 08:51
142 DE PAEPE Johannes (Cibel – Cebon) 08:52
143 TOMIO Giacomo (Team Roth) 08:53
144 VAN GINNEKEN Sjoerd (Roompot – Orange Peloton) 08:53
145 ROTTY Glenn (Cibel – Cebon) 08:55
146 VON HOFF Steele (One Pro Cycling) 08:55
147 CECCHIN Alberto (Team Roth) 08:56
148 DRUYTS Gerry (Crelan – Vastgoedservice) 08:57
149 LOOIJ André (Roompot – Orange Peloton) 08:58
150 KREDER Wesley (Roompot – Orange Peloton) 08:58
151 GEERINCK Jens (Cibel – Cebon) 09:00
152 NAPOLITANO Danilo (Wanty – Groupe Gobert) 09:01
153 DOCKX Gert (Lotto – Soudal) 09:01
154 WASTYN Emiel (An Post – ChainReaction) 09:05
155 KERKHOF Tim (Roompot – Orange Peloton) 09:05
156 SLIK Ivar (Roompot – Orange Peloton) 09:16
157 BARKER Yanto (One Pro Cycling) 09:17
158 WILSON Jack (An Post – ChainReaction) 09:18
159 RUIJGH Rob (Crelan – Vastgoedservice) 09:22
160 VAN STAEYEN Michael (Cofidis) 09:23
161 DEHAES Kenny (Wanty – Groupe Gobert) 09:24
162 GOOSSENS Kenny (Cibel – Cebon) 09:28
163 LANDER Sebastian (One Pro Cycling) 09:32
164 BACKAERT Frederik (Wanty – Groupe Gobert) 10:12

Foto:Etixx – Quick Step