Fot. LottoNL-Jumbo

30-letni Holender Steven Kruijswijk zostanie w drużynie LottoNL-Jumbo przynajmniej do końca 2021 roku, natomiast jego 25-letni rodak Timo Roosen do 2020 roku. 

Steven Kruijswijk spędził w drużynie LottoNL-Jumbo całą swoją dotychczasową karierę kolarską. Po trzech latach ścigania w kontynentalnej drużynie Rabobanku, w 2010 roku podpisał pierwszy kontrakt World Tour.

Drużyna bardzo poprawiła się jeśli chodzi o profesjonalizm, prowadzenie poszczególnych kolarzy, innowacje i współpracę. Jesteśmy jednością i cieszę się, że jestem jej częścią. Porozumienie z [właścicielem supermarketów] Jumbo dało nam spokój i pewność siebie, które pozytywnie odbijają się na naszej pracy

– powiedział Steven Kruijswijk.

W sezonie 2018 głównym celem Holendra jest Tour de France, w którym nie startował od 2015 roku. Najlepszą lokatą w klasyfikacji generalnej, jaką uzyskał jest czternaste miejsce w 2014 roku.

Pozytywna informacja o tym, że supermarkety Jumbo będą sponsorem tytularnym drużyny przez najbliższe pięć lat, pozwoliło kierownictwu drużyny zapewnić przyszłość jeszcze jednemu kolarzowi – Timo Roosenowi.

Roosen stanowi istotne ogniwo pociągu sprinterskiego Dylana Groenewegena, ale wpływ na podniesienie jego kolarskiej wartości miały również dwa zwycięstwa odniesione w poprzednim sezonie – w Tacx Pro Classic oraz na drugim etapie Tour des Fjords.

Fot. LottoNL-Jumbo

Te zwycięstwa udowodniły, że jestem coraz silniejszy, co jest bardzo ważne. Skupiam się na tym, aby odnosić sukcesy z Dylanem Groenewegenem jako jego rozprowadzający, ale także w klasykach, nad czym wspólnie z drużyną pracujemy.

Drużyna zmienia się na lepsze z roku na rok, niedawno wprowadziliśmy nowy system żywienia, innowacje i wszystko funkcjonuje bardzo dobrze. Są powody, dla których odnowiłem swój kontrakt

– wyjaśnił Timo Roosen.

Steven Kruijswijk w sobotę 3 marca wystartuje w Strade Bianche, a Timo Roosen od niedzieli rozpocznie ściganie w Paryż-Nicea.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments