fot. Fortuneo Samsic

Po startach w La Provance oraz klasykach – Classic de l’Ardeche oraz Drome Classic – Warren Barguil poprowadzi Fortuneo-Samsic w najważniejszym wyścigu u progu sezonu, czyli Paryż-Nicea.

Dla 26-latka z Bretanii będzie to pierwszy poważny test w roli lidera w nowej grupie. Francuz przed sezonem zamienił Team Sunweb na ekipę z ojczyzny i powinien mieć znacznie więcej okazji do jazdy na własne konto.

Paryż-Nicea to pierwszy duży start w sezonie. W zimę zaszło sporo zmian – nowa ekipa, nowy trener, ale szybko odnalazłem się w tej drużynie. Wcześniejsze starty pozwoliły mi złapać rytm. Nie jestem ekspertem w wyścigach rozgrywanych o tej porze roku, ale czuję, że forma wraca. Wiem czego się oczekuje ode mnie w Paris-Nice, ale nie zmienię swojego stylu jazdy, są tutaj fajne etapy pod koniec wyścigu i do tego czasu muszę być skoncentrowany i potem podjąć właściwe decyzje

-zapowiadał Barguil.

Oczywiście głównym celem w sezonie jest Tour de France, ale najbliższy start jest również ważnym testem dla całej drużyny o czym przekonuje Emmanuel Hubert, główny menedżer francuskiej grupy.

Chcielibyśmy mieć bardziej zrównoważony skład na Paris-Nice, ale to nie odbiera nam szansy na dobry rezultat. Wierzę w nasz sztab i zawodników, mamy zupełnie nową pozycję w wyścigach tej rangi, mamy świetnego, silnego i charyzmatycznego lidera. Nasz projekt to trzyletni plan, którego celem jest doprowadzić Warrena [Barguila] na szczyt

W składzie francuskiej grupy znalazł się także były mistrz świata do lat 23 – Kevin Ledanois, który poza wspieraniem Barguila także będzie liczyć na osobisty sukces, podobnie jak Maxime Bouet i Amael Moinard. Skład uzupełniają Antony Delaplace, Laurent Pichon oraz Pierre-Luc Perichon.

Skład Fortuneo-Samsic na Paris-Nice: Warren Barguil, Amael Moinard, Anthony Delaplace, Laurent Pichon, Maxime Bouet, Pierre-Luc Périchon oraz Kévin Ledanois.