fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Polak znalazł się w składzie UAE Team Emirates na ich pierwszy występ we Włoszech.

W najbliższą sobotę Niemiec stanie na starcie Strade Bianche po raz siódmy w karierze. Dotychczas jego najlepszym wynikiem jest 9. miejsce uzyskane w 2015 roku, kiedy to triumfował Zdenek Stybar.

Liderem ekipy będzie Diego Ulissi, który ma na swoim koncie zaledwie dwa starty w tej imprezie, a więc Polak zapewne będzie cennym wsparciem dla Włocha.

Jechałem tu tylko dwa razy, a w ciągu ostatnich lat ten wyścig stał się jednym z najbardziej prestiżowych w całym kalendarzu. Przed dwoma laty byłem siódmy, a mając na uwadze to w jakiej byłem formie wówczas to mogło być lepiej i to mnie napędza do poprawy tego rezultatu.

Wierzę, że mogę liczyć na tak dobrą nogę jak dwa lata temu i dam radę utrzymać się z najlepszymi, zwłaszcza na najtrudniejszych szutrowych sektorach. Mam nadzieję, że moi koledzy, tacy jak Mori, Niemiec i Marcato będą ze mną. W takich wyścigach musisz liczyć na  odrobinę szczęścia

-opowiada Włoch na oficjalnej stronie internetowej grupy.

Pełen skład UAE Team Emirates na Strade Bianche: Valerio Conti, Marco Marcato, Manuele Mori, Przemysław Niemiec, Jan Polanc, Aleksandr Riabushenko oraz Diego Ulissi.