Strade Bianche

Kwiato postara się o trzeci triumf w Strade Bianche, za który otrzyma dodatkową nagrodę.

Dotychczas trzy zwycięstwa w Strade Bianche ma tylko Fabian Cancellara. Wspaniały Szwajcar zakończył już karierę, ale w swoim ostatnim starcie na białych trasach Toskanii zdołał zwyciężyć i za to otrzymał nagrodę w postaci… sektora szutru. Dzień przed zeszłorocznym wyścigiem organizatorzy odsłonili pamiątkową tablicę z nazwiskiem Spartakusa przy sektorze Monte Sante Marie.

Jedynym, obok Cancellary, kolarzem, który potrafił wygrać Strade Bianche więcej niż raz jest Michał Kwiatkowski (Team Sky). Polak w zeszłym roku w wspaniałym stylu zdobył swój drugi tytuł i do wyrównania osiągnięcia Szwajcara brakuje mu jednego triumfu. Okazuje się, że jeśli mistrz świata z Ponferrady wygra po raz trzeci, to również otrzyma “swój” sektor szutru w Toskanii. Informację przekazał nam dziś Stefano Diciatteo z RCS Sport, niejako potwierdzając słowa Mauro Vegniego z 2016 roku:

Planujemy przypisać nazwisko Fabiana do sektora Torre a Castello o długości 11.5km i kontynuować ten trend z kolejnymi kolarzami, którzy trzykrotnie wygrają nasz wyścig.

Strade Bianche 2018 odbędzie się w sobotę 3 marca. Panowie będą mieli do pokonania 184km, a 63km z nich poprowadzą po szutrze.