Strade Bianche / strade-bianche.it

Spartakus zyskał piękny przywilej dzięki trzeciemu zwycięstwu w toskańskim wyścigu. Ceremonia odbyła się w piątek we Włoszech.

W zeszłym roku Cancellara na finiszu w Sienie pokonał Zdenka Stybara i już trzeci raz świętował sukces w Strade Bianche. Wyścig poprowadzony po szutrowych trasach Toskanii każdego roku zyskuje na prestiżu, dlatego nagroda za triumfy Szwajcara jest wyjątkowa – sektor Monte Sante Marie in Asciano otrzymał imię Fabiana Cancellary. Na początku odcinka organizatorzy postawili kamień z wygrawerowaną dedykacją.

Spartakus pojawił się na ceremonii w piątek, jeden dzień przed wyścigiem. Szwajcar wskazał też faworytów do zwycięstwa.

To wielki honor i przyjemność, że zostałem tak uhonorowany, ponieważ to bardzo ważny wyścig. W ostatnich kilku latach mogliśmy obserwować bardzo szybki rozwój imprezy. Jestem dumny, że trzy razy byłem tu najlepszy. To osiągnięcie zapisze się do historii Strade Bianche. Na jutro wybieram Sagana i Van Avermaeta, którzy pokazali już w Belgii jak są silni, ale nie lekceważyłbym Stybara i Felline – w ostatnich wyścigach byli w niezłej formie.

Strade Bianche odbędzie się 4 marca. Od tego sezonu zarówno wyścig mężczyzn jak i kobiet znajduje się w kalendarzu WorldTour. Zapowiedź imprezy – tutaj.