fot. AG2R

Luty był bardzo udanym miesiącem dla zawodników AG2R La Mondiale. Ich kolejnym celem w sezonie będzie wyścig Paryż – Nicea, na który Vincent Lavenu wysyła bardzo mocny skład.

Ostatnie tygodnie były bardzo udane dla kolarzy AG2R La Mondiale. Szczególnie początek sezonu w wykonaniu Tony’ego Gallopin i Alexandre Genieza był więcej niż doskonały. Teraz reprezentanci francuskiego zespołu będą chcieli pokazać się równie dobrze w Paryż – Nicea.

Liderem zespołu najprawdopodobniej będzie wspomniany już Gallopin. To on będzie miał za zadanie znakomicie pokazywać się na średnio trudnych etapach przy jednoczesnym nie straceniu zbyt wielu sekund na odcinku królewskim. Oprócz niego, wiodącą postacią w zespole powinien być Alexis Vuillermoz. Znakomity góral z pewnością będzie bardzo niebezpieczny, choć niedawno dane mu było przegrać walkę o generalkę w Tour de Haut Var z Jonathanem Hivertem.

Pozostali zawodnicy powinni odpowiadać za pomoc liderom i ewentualne ucieczki.

Skład AG2R La Mondiale na Paryż – Nicea: Tony Gallopin, Alexis Vuillermoz, Cyril Gautier, Oliver Naesen, Mikael Cherel, Axel Domont, Stijn Vandenbergh.