Canyon-SRAM Racing

Wyścig po białych drogach stał się jednym z najciekawszych wydarzeń podczas wiosennej kampanii klasyków i na stałe zagościł zarówno w męskim, jak i damskim kalendarzu.

Katarzyna Niewiadoma poprowadzi swoją nową ekipę, Canyon-SRAM, by po dwóch drugich miejscach wreszcie triumfować. Dla Polki to jeden z ulubionych wyścigów w sezonie i oczywiście w najbliższą sobotę pojawi się na starcie.

Kocham ten wyścig ze względu na miejsce w jakim się rozgrywa. Bardzo ciężka trasa, wymagająca końcówka. Kobiecy peleton ma kilka okazji w roku by ścigać się po szutrowych trasach, a to drogi na których przesuwasz swoje granice bóli, ale jednocześnie odczuwasz niesamowitą frajdę z jazdy. Im cięższy wyścig tym bardziej jest się zadowolonym ze swojego występu, a to zapewne sprawia, że ten wyścig jest magiczny

-opowiada Niewiadoma na oficjalnej stronie swojej grupy.

W stosunku do ubiegłorocznej edycji nastąpiły kosmetyczne zmiany w trasie Strade Bianche. Dodane zostały dwa sektory szutrów podczas pierwszych 40 kilometrów rywalizacji, a cały wyścig jest o 9 kilometrów dłuższy. To wszystko sprawia, że podobnie jak kobiece Ronde van Vlaanderen czy Walońska Strzała, Strade Bianche jest jednym z najbardziej prestiżowych wyścigów w kobiecym kalendarzu i każda z zawodniczek marzy o zwycięstwie na Piazza del Campo w Sienie.

Podczas zimowych przygotowań wiele razy pogoda nie była najlepsza i kiedy tylko brakowało mi motywacji do wyjścia na rower – myślałam o Strade Bianche. Chęć zwycięstwa w tym wyścigu daje mi ogromną inspirację i zawsze specjalnie się do niego przygotowuje.

Jestem już po pierwszym wyścigu z nową ekipą i cieszę się zarówno z mojej formy, jak i z tego jak wygląda współpraca ze sztabem i koleżankami. Nie mam żadnych oczekiwań na sobotę, ale wykonałam dobrą pracę i jedyne czego mi potrzeba w tym wyścigu to odrobina szczęścia. Jestem pewna swojej formy i chcę walczyć tak długo, aż nie osiągnę najlepszego rezultatu w karierze w tym wyścigu

-zapowiada Polka.

Ekipa Canyon-SRAM wysyła do Włoch bardzo mocny skład. Oprócz Niewiadomej na linii startu zobaczymy Alenę Amialiusik, Hannah Barnes, Elenę Cecchini, Tiffany Cromwell oraz  Pauline Ferrand-Prévot.