fot. Daniel Lloyd / Global Cycling Network

Podczas Abu Dhabi Tour Daniel McLay testował nowy model, który wydaje się być typowo sprinterską maszyną.

Amerykańska firma przez wiele lat “broniła się” przed stworzeniem maszyny przeznaczonej typowo dla sprintów. Wspierana przez Cannondale ekipa EF-Education First – Drapac wykorzystywała dwa modele (SuperSIX w górach/sprintach i Synapse podczas klasyków), ale żaden nie był specjalnie aerodynamiczny.

fot. Daniel Lloyd / Global Cycling Network

Wygląda na to, że sytuacja się zmienia – Cannondale zgłosił do UCI nowy projekt ramy na hamulce tarczowe o nazwie SystemSix, a podczas Abu Dhabi Tour dziennikarze szybko zauważyli obecność wcześniej niewidzianego roweru o szerokich rurach. Nie ma niestety potwierdzenia czy jest to SystemSix, ponieważ rama była cała czarna jedynie z napisem Cannondale.

New Cannondale System Six Aero Road Bicycle!

SPOTTED! The NEW Cannondale System Six AERO bike for EF Education First – Drapac p/b Cannondale…What do you make of it?

Publié par GCN Tech sur jeudi 22 février 2018

Daniel McLay, sprinter amerykańskiego zespołu, był jedynym użytkownikiem nowego modelu. Kształt ramy przypomina nieco Gianta Propel czy Specialized Venge – rury są nieco wygięte do tyłu i ściśle przylega do tylnego koła. Trójkąt jest szeroki i łączy się z “podsiodłówką” dość nisko. Główka ramy jest dość masywna, a dolna rura “kwadratowa”. Zestaw przeznaczony jest do używania z hamulcami tarczowymi. Osprzęt – Shimano Dura-Ace, koła – Vision Metron Disc.

fot. Daniel Lloyd / Global Cycling Network

Zdjęcia dzięki uprzejmości Global Cycling Network