Fot. BORA-hansgrohe

Drużyna BORA-hansgrohe potwierdziła na swoim oficjalnym koncie na Twitterze, że w tegorocznej edycji wyścigu Strade Bianche wystartują między innymi Peter Sagan i Maciej Bodnar. 

Mimo że Peter Sagan ścigał się w tym sezonie tylko w australijskim wyścigu Tour Down Under, to należy do grona ścisłych faworytów do zwycięstwa w Toskanii. Słowak startuje w wyścigu Strade Bianche nieprzerwanie od 2012 roku. Dwukrotnie zajmował drugie miejsca, które są jego najlepszymi rezultatami – w 2013 roku przegrał z Moreno Moserem, a w 2014 z Michałem Kwiatkowskim. W ubiegłym roku wycofał się z powodu choroby.

Drugim asem w rękawie drużyny BORA-hansgrohe będzie Daniel Oss. Włoch podczas inaugurujących sezon klasyków wyścigów Omloop Het Nieuwsblad i Kuurne-Bruksela-Kuurne wykazał się ofensywną jazdą, która przy braku pecha mogła przynieść nawet miejsce na podium. Było to możliwe zwłaszcza w niedzielę, kiedy to musiał zrezygnować z ucieczki z Jasperem Stuyvenem (Trek-Segafredo) z powodu przebitej opony.

Liczący 184 kilometry klasyk po słynnych toskańskich białych drogach odbędzie się w sobotę 3 marca.

Pełny skład drużyny BORA-hansgrohe na Strade Bianche 2018: Maciej Bodnar, Marcus Burghardt, Gregor Mühlberger, Daniel Oss, Christoph Pfingsten, Peter Sagan oraz Aleksejs Saramotins.