Christina Siggaard (Team Virtu Cycling Women) triumfowała na trasie kobiecego Omloop Het Nieuwsblad. To wielki sukces tej młodej Dunki.

Kobieca odsłona belgijskiego klasyku liczyła 122 kilometry. Na trasie były trzy brukowane odcinki oraz osiem ciężkich podjazdów, na czele z Muur – Kapelmuur i Bosbergiem.

Wśród 24 startujących drużyn mieliśmy dwie Polki: Annę Plichtę (Boels – Dolmans Cycling Team) i Karolinę Perekitko (De Sprinters Malderen).

Pierwsza część wyścigu przebiegała raczej w dość spokojnej atmosferze. Kolejne zawodniczki próbowały ataków, ale peleton bardzo szybko reagował. Dopiero po podjeździe Berendries (około 37 kilometrów przed metą) z dużej grupy odjechały: Floortje Mackaij (Team Sunweb), Karol-ann Canuel i Christine Majerus (obie Boels – Dolmans Cycling Team), Amanda Spratt (Mitchelton-Scott), Chloe Hosking (Alé Cipollini), Elena Cecchini (Canyon SRAM Racing), Danielle Rowe (WaowDeals Pro Cycling), Elisa Longo Borghini (Wiggle High5) i Polona Batagelj (BTC City Ljubljana).

Mocny odjazd nie wszystkim w peletonie pasował i tempo w dużej grupie wzrosło. 20 kilometrów przed metą ucieczka przeszła do historii. Na legendarnych Muur – Kapelmuur i Bosbergu odpadały kolejne zawodniczki, ale dość nieoczekiwanie o zwycięstwie zadecydował finisz z grupy.

Najszybsza okazała się młoda Dunka Christina Siggaard (Team Virtu Cycling Women), która pokonała Alexis Ryan (Canyon SRAM Racing). Trzecie miejsce wywalczyła Maria Giulia Confalonieri (Valcar PBM).

Wyniki:

1 Christina Malling Siggaard (Den) Team Virtu Cycling 3:35:20
2 Alexis Ryan (USA) Canyon SRAM Racing 0:00:00
3 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Valcar – PBM 0:00:00
4 Chloe Hosking (Aus) Alé Cipollini 0:00:00
5 Coryn Rivera (USA) Team Sunweb 0:00:00
6 Nina Kessler (Ned) Hitec Products – Birk Sport 0:00:00
7 Jeanne Korevaar (Ned) WaowDeals Pro Cycling 0:00:00
8 Jolien D’Hoore (Bel) Mitchelton – Scott 0:00:00
9 Marta Cavalli (Ita) Valcar – PBM 0:00:00
10 Audrey Cordon-Ragot (Fra) Wiggle – High5 0:00:00
11 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle – High5 0:00:00
12 Valerie Demey (Bel) Lotto – Soudal Ladies 0:00:00
13 Janneke Ensing (Ned) Alé Cipollini 0:00:00
14 Jip Van Den Bos (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:00
15 Chantal Blaak (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:00
16 Julie Leth (Den) Wiggle – High5 0:00:00
17 Lauren Stephens (USA) Cylance Pro Cycling 0:00:00
18 Ellen Van Dijk (Ned) Team Sunweb 0:00:00
19 Thalita De Jong (Ned) Experza – Footlogix Ladies Cycling Team 0:00:00
20 Sofie De Vuyst (Bel) Doltcini – Van Eyck Sport 0:00:00
21 Urska Pintar (Slo) BTC City Ljubljana 0:00:00
22 Martina Ritter (AUT) Wiggle – High5 0:00:00
23 Lisa Klein (GER) Canyon SRAM Racing 0:00:00
24 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana 0:00:00
25 Danielle Rowe (GBr) WaowDeals Pro Cycling 0:00:00
26 Natalie Van Gogh (Ned) Parkhotel Valkenburg Cycling Team 0:00:05
27 Moniek Tenniglo (Ned) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:05
28 Riejanne Markus (Ned) WaowDeals Pro Cycling 0:00:05
29 Elena Cecchini (Ita) Canyon SRAM Racing 0:00:05
30 Gracie Elvin (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:05
31 Soraya Paladin (Ita) Alé Cipollini 0:00:05
32 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:00:05
33 Anouska Koster (Ned) WaowDeals Pro Cycling 0:00:09
34 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:00:05
35 Karol-Ann Canuel (Can) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:05
36 Annemiek Van Vleuten (Ned) Mitchelton – Scott 0:00:05
37 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon SRAM Racing 0:00:05
38 Jessica Allen (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:28
39 Amanda Spratt (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:05
40 Marjolein Van ‘T Geloof (Ned) Lotto – Soudal Ladies 0:01:32
41 Mieke Kröger (GER) Team Virtu Cycling 0:00:05
42 Roxane Fournier (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:05
43 Chanella Stougje (Ned) Parkhotel Valkenburg Cycling Team 0:00:05
44 Sarah Rijkes (AUT) Experza – Footlogix Ladies Cycling Team 0:01:32
45 Jelena Erić (Srb) Cylance Pro Cycling 0:01:32
46 Christine Majerus (Lux) Boels – Dolmans Cycling Team 0:01:32
47 Lucy Garner (GBr) Wiggle – High5 0:01:32
48 Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar – PBM 0:01:32
49 Romy Kasper (GER) Alé Cipollini 0:01:32
50 Trixi Worrack (GER) Canyon SRAM Racing 0:01:32
51 Alice Barnes (GBr) Canyon SRAM Racing 0:01:38
52 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana 0:04:59
53 Anna Plichta (Pol) Boels – Dolmans Cycling Team 0:05:07
54 Julia Soek (Ned) Team Sunweb 0:05:07
55 Vita Heine (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:07:26
56 Lorena Wiebes (Ned) Parkhotel Valkenburg Cycling Team 0:09:41
57 Maaike Boogaard (Ned) BTC City Ljubljana 0:09:45
58 Juliette Labous (Fra) Team Sunweb 0:05:07
59 Anne De Ruiter (Ned) Parkhotel Valkenburg Cycling Team 0:05:07
60 Lone Meertens (Bel) 0:09:45
61 Marieke Van Witzenburg (Ned) Health Mate – Cyclelive Team 0:09:45
62 Kirsten Peetoom (Ned) 0:09:45
63 Kaat Hannes (Bel) 0:09:45
64 Isabelle Beckers (Bel) Lotto – Soudal Ladies 0:09:45
65 Fien Delbaere (Bel) 0:09:45
66 Rotem Gafinovitz (Isr) WaowDeals Pro Cycling 0:09:45
67 Laura Vainionpää (Fin) Health Mate – Cyclelive Team 0:09:45
68 Sara Penton (Swe) Team Virtu Cycling 0:09:45
69 Emilie Moberg (Nor) Team Virtu Cycling 0:09:45
70 Monique Van De Ree (Ned) WaowDeals Pro Cycling 0:09:45
71 Stine Borgli (Nor) 0:09:45
72 Sara Mustonen Lichan (Swe) Experza – Footlogix Ladies Cycling Team 0:09:45
73 Marta Tagliaferro (Ita) Cylance Pro Cycling 0:09:45
74 Marion Sicot (Fra) Doltcini – Van Eyck Sport 0:09:45
75 Pascale Jeuland (Fra) Doltcini – Van Eyck Sport 0:09:45
76 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:09:45
77 Louise Norman Hansen (Den) Team Virtu Cycling 0:09:45
78 Greta Richioud (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:09:45
79 Line Marie Gulliksen (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:09:45
80 Alana Castrique (Bel) Lotto – Soudal Ladies 0:09:45
81 Susanne Andersen (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:09:45
82 Allegra Arzuffi (Ita) Valcar – PBM 0:09:45
83 Urška Žigart (Slo) BTC City Ljubljana 0:09:45
84 Silvia Persico (Ita) Valcar – PBM 0:09:49
85 Silvia Pollicini (Ita) Valcar – PBM 0:09:49
86 Ilona Hoeksma (Ned) Parkhotel Valkenburg Cycling Team 0:09:49
87 Sarah Roy (Aus) Mitchelton – Scott 0:09:52
88 Skylar Schneider (USA) Boels – Dolmans Cycling Team 0:09:52
DNF Laura Van Geyt (Bel)
DNF Lisa Vermeire (Bel)
DNF Shana Van Glabeke (Bel)
DNF Maxime Roes (Bel)
DNF Karolina Perekitko (Pol)
DNF Lensy Debboudt (Bel)
DNF Trine Holmsgaard (Den) Experza – Footlogix Ladies Cycling Team
DNF Quinty Van De Guchte (Ned)
DNF Alexandra Nessmar (Swe)
DNF Frida Knutsson (Swe)
DNF Claudia Koster (Ned) Team Virtu Cycling
DNF Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana
DNF Arianna Pruisscher (Ned)
DNF Vibeke Dybwad (Nor)
DNF Lenny Druyts (Bel) Experza – Footlogix Ladies Cycling Team
DNF Axelle Dubau-Prevot (Fra) Experza – Footlogix Ladies Cycling Team
DNF Malin Eriksen (Nor)
DNF Evy Roelen (Bel)
DNF Caren Commissaris (Bel)
DNF Chloë Turblin (Fra) Health Mate – Cyclelive Team
DNF Alicia Helderweirt (Bel)
DNF Holly Breck (USA) Cylance Pro Cycling
DNF Marcella Mahfuz Toldi (Bra) Cylance Pro Cycling
DNF Sarah Borremans (Bel)
DNF Maëlle Grossetete (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope
DNF Martine Fon (Nor)
DNF Janine Van Der Meer (Ned) Health Mate – Cyclelive Team
DNF Sheyla Gutierrez Ruiz (Esp) Cylance Pro Cycling
DNF Delphine Brits (Bel) Health Mate – Cyclelive Team
DNF Keira McVitty (GBr)
DNF Lara Defour (Bel)
DNF Karlijn Swinkels (Ned) Alé Cipollini
DNF Kim Johanna Kohlmeyer (GER)
DNF Grace Garner (GBr) Wiggle – High5
DNF Tara Gins (Bel) Health Mate – Cyclelive Team
DNF Chayenne Vranken (Bel)
DNF Sarah Inghelbrecht (Bel) Doltcini – Van Eyck Sport
DNF Saartje Vandenbroucke (Bel) Doltcini – Van Eyck Sport
DNF Kim De Baat (Bel) Doltcini – Van Eyck Sport
DNF Mieke Leeman (Bel)
DNF Julie Solvang (Nor) Hitec Products – Birk Sport
DNF Kim Van Den Steen (Bel)
DNF Anisha Vekemans (Bel) Alé Cipollini
DNF Therese Bellfors (Swe)
DNF Soetkin Vertenten (Bel)
DNF Naïka Deneef (Bel)
DNF Gaia Tortolina (Ita)
DNF Nancy Wittock (Bel)
DNF Antonia Gröndahl (Fin)
DNS Puck Moonen (Ned) Lotto – Soudal Ladies
DNS Lauren Kitchen (Aus) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope
DNS Chantal Hoffmann (Lux) Lotto – Soudal Ladies