Pierwsze wyścigi klasyczne w sezonie często były dla kolarzy Team Sky bardzo udane. Tym razem jednak w składzie “Niebianskich” zabraknie Iana Stannarda. Mimo to, brytyjski zespół będzie niesamowicie niebezpieczny.

Wydaje się, że podczas pierwszego wyścigu, Omloop Het Nieuwsblad, liderem zespołu będzie Dylan van Baarle, który w barwach Sky liczy na poprawę swoich już bardzo dobrych wyników. Na trudniejszym z dwóch weekendowych wyścigów, na wolną rękę być może będzie mógł liczyć Łukasz Wiśniowski, który ma za sobą całkiem przyzwoity występ w wyścigu Volta ao Algarve.

Pozostała część zespołu to połączenie doświadczenia z młodością. Kapitanami ekipy z pewnością będą Michał Gołaś i Christian Kness, którzy swoim doświadczeniem będą mieli za zadanie pomóc wciąż nieopierzonym Jonathanowi Dibbenowi, Owainowi Doullowi i Chrisowi Lawlessowi.

Skład Team Sky na Omloop Het Nieuwsblad i Kuurne – Bruksela – Kuurne: Dylan van Baarle, Łukasz Wiśniowski, Michał Gołaś, Christian Kness, Jonathan Dibben, Owian Doull, Chris Lawless.