BMC Racing Team / TDWSport

Już za kilka dni rozpocznie się pierwsza z ważnych kampanii w sezonie 2018. Jak co roku, podczas Omloop Het Nieuwsblad i Kuurne – Bruksela – Kuurne, specjaliści od jazdy po bruku po raz pierwszy sprawdzą swoje siły. Dziś skład na oba wyścigi zaprezentowała ekipa BMC.

Jak można było się spodziewać, liderem zespołu będzie największa gwiazda – Greg van Avermaet. Belg od początku sezonu prezentuje wysoką dyspozycję i z pewnością będzie wymieniany w gronie największych faworytów. Na obu wyścigach, głównymi pomocnikami GvA będą Jempy Drucker i szukający nowych wyzwań Jurgen Roelandts. Szczególnie drugi z najmocniejszych kolegów van Avermaeta może odegrać bardzo istotną rolę, chcąc jak najlepiej zaprezentować się w nowych barwach. Dodatkowo, w obu wyścigach wystartuje też Francisco Ventoso.

Pozostali zawodnicy pojawią się jedynie na jednym z dwóch wyścigów. W Omloop Het Nieuwsblad zobaczymy Michaela Schara, Stefana Kunga oraz Nathana van Hooydoncka. W Kuurne – Bruksela – Kuurne pojawią się za to Alberto Bettiol, Tom Bohli i Loic Vliegen.

Skład BMC na Omloop Het Nieuwsblad: Greg van Avermaet, Jurgen Roelandts, Jempy Drucker, Francisco Ventoso, Michael Schar, Stefan Kung, Nathan van Hooydonck.

Skład BMC na Kuurne – Bruksela – Kuurne: Greg van Avermaet, Jurgen Roelandts, Jempy Drucker, Francisco Ventoso, Alberto Bettiol, Tom Bohli, Loic Vliegen.