fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Dzień po otwierającym sezon na brukowe klasyki Omloop Het Nieuwsblad odbędzie się semi-klasyk Kuurne-Brussels-Kuurne, który będzie doskonałą okazją dla sprinterów do walki o sukces na belgijskich kostkach.

Tytułu sprzed roku nie będzie bronić Peter Sagan (Bora-hansgrohe), więc z jedynką na plecach zobaczymy Jaspera Stuyvena, który w 2017 roku był drugi, a rok wcześniej wygrał. Dla polskich kibiców edycja z 2016 roku była także wyjątkowo emocjonująca, kiedy to ze świetnej strony zaprezentował się Łukasz Wiśniowski. “Wiśnia”, jadący wtedy w ekipie Etixx-Quick Step, wyprzedził wówczas m. in. Sagana i zafiniszował na 5. miejscu. W tym roku, już w barwach Team Sky, także będzie się ścigać w niedzielę, a oprócz niego w ekipie “Niebiańskich” zobaczymy Michała Gołasia.

Kuurne-Brussels-Kuurne zostanie rozegrane na dystansie niecałych 200 km. Na starcie zobaczymy 16 grup World Tour, a organizatorzy przyznali dzikie karty dziewięciu grupom z dywizji Pro Continental. Wstępną listę startową oraz mapę wyścigu prezentujemy poniżej.

TREK-SEGAFREDO
1. Stuyven Jasper
2. Nizzolo Giacomo
3. Felline Fabio
4. Rast Gregory
5. Reijnen Kiel
6. Mullen Ryan
7. Van Poppel Boy

TEAM SKY
11. Dibben Jonathan
12. Knees Christian
13. Lawless Christopher
14. Golas Michal
15. Van Baarle Dylan
16. Doull Owain
17. Wisniowski Lukasz

LOTTO SOUDAL 
21. Benoot Tiesj
22. Maes Nikolas
23. Hofland Moreno
24. Keukeleire Jens
25. Debusschere Jens
26. Bak Lars
27. Wallays Jelle

KATUSHA – ALPECIN
31. Matthis Marco
32. Schmidt Mads Wurtz
33. Planckaert Baptiste
34. Politt Nils
35. Kuznetsov Viacheslav
36. Hollenstein Reto
37. Biermans Jenthe

QUICK STEP FLOORS
41. Gaviria Rendon Fernando
42. Richeze Massimiliano
43. Terpstra Nikki
44. Declercq Tim
45. Keisse Iljo
46. Sénéchal Florian
47. Lampaert Yves

BORA – HANSGROHE
51. Selig Rüdiger
52. Schillinger Andreas
53. Bennet Sam
54. Burghardt Marcus
55. Schwarzmann Michael
56. Oss Daniel
57. Pfingsten Christoph

FDJ
61. Démare Arnaud
62. Cimolai Davide
63. Duchesne Antoine
64. Konovalovas Ignatis
65. Sinkeldam Ramon
66. Le Gac Olivier
67. Guarnieri Jacopo

MITCHELTON – SCOTT
71. Trentin Matteo
72. Hayman Matthew
73. Hepburn Michael
74. Jensen Juul
75. Durbridge Luke
76. Bewley Sam
77. Edmondson Alexander

BMC RACING TEAM
81. Van Avermaet Greg
82. Roelandts Jurgen
83. Ventoso Francisco
84. Drucker Jean-Pierre
85. Bohli Tom
86. Bettiol Alberto
87. Vliegen Loic

AG2R LA MONDIALE
91. Naesen Olivier
92. Barbier Rudy
93. Duval Julien
94. Jaurregui Quentin
95. Vandenbergh Stijn
96. Dillier Silvan
97. Bagdonas Gediminas

TEAM LOTTO NL – JUMBO
101. Groenewegen Dylan
102. Boom Lars
103. Leezer Tom
104. Lindeman Bert-Jan
105. Tankink Bram
106. Roosen Timo
107. Wynants Maarten

EF EDUCATION FIRST – DRAPAC
111. Modolo Sacha
112. Breschel Matti
113. Langeveld Sebastian
114. Owen Logan
115. Scully Tom
116. Vanasbroeck Tom
117. Docker Mitch

BAHRAIN – MERIDA
121. Colbrelli Sony
122. Bozic Borut
123. Bole Grega
124. Garcia Ivan
125. Koren Krisjian
126. Pibernik Luka
127. Per David

ASTANA PRO TEAM
131. Valgren Michael
132. De Vreese Laurens
133. Gatto Oscar
134. Gruzdev Dmitriy
135. Lutsenko Alexey
136. Korsaeth Truls
137. Cort Nielsen Magnus

UAE TEAM EMIRATES
141. Bono Matteo
142. Consonni Simone
143. Gana Filippo
144. Marcato Marco
145. Riabushenko Aleksandr
146. Swift Ben
147. Troia Oliviero

TEAM DIMENSION DATA
151. Boasson Hagen Edvald
152. Eisel Bernhard
153. Dougall Nicolas
154. Gibbons Ryan
155. Thomson Jay
156. Twaites Scott
157. Julien Vermote

FORTUNEO – SAMSIC
161. Welten Bram
162. Gerard Arnaud
163. Jarrier Benoit
164. Perichon Pierre-Luc
165. Carbel Michael
166. Daniel Maxime
167. Vachon Florian

SPORT VLAANDEREN-BALOISE
171. Declercq Benjamin
172. Warlop Jordi
173. Noppe Christophe
174. Menten Milan
175. Deltombe Kevin
176. Allegaert Piet
177. Verwilst Aaron

COFIDIS SOLUTIONS CREDITS
181. Hofstetter Hugo
182. Van Bilsen Kenneth
183. Claeys Dimitri
184. Van Lerberghe Bert
185. Laporte Christophe
186. Lemoine Cyril
187. Turgis Anthony

DIRECT ENERGIE
191. Boudat Thomas
192. Cardis Romain
193. Gaudin Damien
194. Pichot Alexandre
195. Selijer Simon
196. Gene Yohann
197. Petit Adrien

ISRAEL CYCLING ACADEMY
201. Sbaragli Kristian
202. Boivin Guillaume
203. Dempster Zakkari
204. Neilands Krists
205. Raim Mikhel
206. Jensen August
207. Sagiv Guy

ROOMPOT-NEDERLANDSE LOTERIJ (NED)
211. Wippert Wouter
212. Reinders Elmar
213. Ariesen Tim
214. Gerts Floris
215. Ligthart Pim
216. Vermeltfoort Coen
217. Van Goethem Brian

WANTY-GROUPE GOBERT
221. Antonini Simone
222. Devriendt Tom
223. Dupont Timothy
224. McNally Mark
225. Van Keirsbulck Guillaume
226. Van Melsen Kevin
227. Van Speybrouck Pieter

WB AQUA PROTECT-VERANCLASSIC
231. Dehaes Kenny
232. De Winter Ludwig
233. Ista Kevyn
234. Jules Justin
235. Mortier Julien
236. Stassen Julien
237. Vantomme Maxime

VERANDA’S WILLEMS-CRELAN
241. Devolder Stijn
242. Goolaerts Michael
243. Kruopis Aidis
244. Leysen Senne
245. Dewitte Mathias
246. Van Breuseghem Elias
247. De Bie Sean