Fot. Marek Bala / naszosie.pl

W przeciwieństwie do wielu rywali, którzy ściganie rozpoczęli w zeszłym miesiącu, “Motyl z Maastricht” pierwszy start zanotuje w ruszającym w środę Abu Dhabi Tour.

Aike Visbeek nie ukrywa, że ekipa Sunweb zamierza walczyć o jak najlepszy wynik w generalce , a także spróbować swoich szans w sprincie, gdzie swoich okazji będzie szukał Phil Bauhaus.

Mamy mocny skład pod kątem generalki, chcemy także powalczyć o etap dla Phila [Bauhausa]. Pierwszy trzy etapy zakończą się zapewne finiszem całego peletonu, więc musimy zadbać o to by wiatr nie popsuł naszych planów i doprowadzić bezpiecznie Toma [Dumoulina] oraz Phila do decydujących momentów.

Dumoulin swoich szans będzie upatrywać w piętnastokilometrowej czasówce oraz ostatnim, górskim etapie kończącym się wspinaczką na Jebel Hafeet, która liczy sobie ponad 10 kilometrów, a maksymalne nachylenie oscyluje w granicach 11%.

W składzie znalazł się także Wilco Kelderman, który podobnie jak Dumoulin, zanotuje pierwsze wyścigowe kilometry w 2018 roku.

Pełen skład Team Sunweb na Abu Dhabi Tour 2018: Nikias Arndt, Phil Bauhaus, Tom Dumoulin, Johannes Fröhlinger, Lennard Hofstede, Wilco Kelderman oraz Mike Teunissen