Quick - Step Floors

Elia Viviani spróbuje powalczyć o kolejne etapowe triumfy, a Julian Alaphilippe będzie celował w klasyfikację generalną.

Włoch po przejściu z Team Sky do ekipy Patricka Lefevere’a notuje fantastyczny początek sezonu. Wygrał etap podczas Tour Down Under, a na drodze do zwycięstwa w generalce Dubai Tour zanotował dwa triumfy. W Abu Dhabi Tour Viviani będzie mieć co najmniej 3 okazje by powiększyć swój tegoroczny dorobek.

Po Dubai Tour spędziłem tydzień w domu, gdzie odpoczywałem i kontynuowałem swój plan treningowy. Przyjechałem tu w dobrej formie, jestem pewien swoich umiejętności i świetnie czuję się z kolegami z grupy. Teraz pora te wszystkie czynniki wykorzystać podczas Abu Dhabi Tour.

W przeciwieństwie do Dubai Tour nie jadę tu na klasyfikację generalną, ale celem jest walka o etapy i pomoc naszym góralom podczas ostatniego dnia

-zapowiada Viviani.

Drugi etapowy wyścig z cyklu World Tour przeszedł kosmetyczne zmiany poprzez dołożenie etapu jazdy indywidualnej na czas. W menu jest oczywiście także wspinaczka na Jebel Hafeet i to właśnie tam swojej szansy będzie szukać Alaphilippe, a dodatkową kartą w talii Quick Step Floors będzie Hiszpan Eric Mas.

Francuz pierwszy raz w tym roku stanie na starcie w wyścigu rangi World Tour. W swoim jedynym tegorocznym starcie Alaphilippe wygrał etap w Colombia Oro y Paz, a cały kolumbijski wyścig zakończył na siódmym miejscu w generalce. Choć w Abu Dhabi Tour czasówka niezbyt odpowiada Francuzowi to jednak zapowiada on walkę o jak najlepsze miejsce w końcowej klasyfikacji.

Cieszę się, że przyjadę tu po razu drugi. Mamy mocną ekipę i spróbujemy powalczyć o jakieś niezłe wyniki. Pojechałem niezły wyścig przed rokiem i byłoby fajnie powtórzyć to raz jeszcze, ale będzie ciężko ze względu na czasówkę. Jestem jednak zmotywowany i zrobię co w mojej mocy.

Skład QuickStep-Floors na Abu Dhabi Tour: Julian Alaphilippe, Alvaro Jose Hodeg Chagui, James Knox, Enric Mas, Michael Mørkøv, Fabio Sabatini oraz Elia Viviani.