Fot. Quick-Step Floors

Trzech kolarzy, którzy ukończyli wyścig Dubai Tour oraz czterech, którzy przyjadą na Środkowy Wschód, będzie reprezentowało drużynę Quick-Step Floors w wyścigu Tour of Oman (2.HC). Liderem będzie Belg Dries Devenyns. 

Wyścig w Omanie rozpocznie się 13 lutego i potrwa sześć etapów, podczas których kolarze przejadą w sumie 914,5 km. Na trasie zmierzą się z odcinkami przeznaczonymi dla sprinterów, tzw. puncheurs oraz górali. Jak co roku największe wyzwanie będzie stanowił podjazd pod Green Mountain o długości 5,7 km i średnim nachyleniu 10,5%.

Każda edycja Tour of Oman jest wymagająca, ponieważ trasa jest mieszanką sprinterskich i górskich etapów. Na płaskich odcinkach będziemy polegać na Timie „El Tractor” Declercqu i Nikim Terpstrze, którzy będą gonić ucieczki. W Dubaju mogliśmy przekonać się, jak byli mocni oraz jak ważną rolę dla drużyny odegrali. Davide [Martinelli] i Fabio [Jakobsen] będą walczyć w sprintach, ale nie będziemy wywierać na nich żadnej presji. [Rémi] Cavagna jest uniwersalnym kolarzem, z którego będziemy mogli skorzystać zarówno na płaskim, jak i w pagórkowatym terenie. On razem z [Erosem] Capecchim będą wspierać Driesa [Devenynsa], który w styczniu zaprezentował znakomitą formę, więc będzie naszym liderem na klasyfikację generalną

– powiedział Brian Holm, dyrektor sportowy drużyny Quick-Step Floors.

Pełny skład drużyny Quick-Step Floors na Tour of Oman 2018: Tim Declercq, Fabio Jakobsen, Niki Terpstra (ukończyli Dubai Tour) oraz Eros Capecchi, Rémi Cavagna, Dries Devenyns, Davide Martinelli.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments