Fot. Bettini

Jak poinformował na swojej stronie internetowej – Sylwester Szmyd, od 1 lutego został pracownikiem ekipy BORA – hansgrohe!

Oto co możemy przeczytać:

Wszystkich sympatyków i kibiców kolarstwa chciałbym poinformować, że z dniem 01.02 zacząłem oficjalnie prace jako Coach-Assistant w Team Bora-Hansgrohe. Zgodnie z kontraktem jestem asystentem Patxi Villa, głównego trenera ekipy.

Po zakończeniu kariery nie ukrywałem, że chciałbym wrócić do WT w innej roli. Dla mnie jednak nie jest to osiągnięty cel a punkt wyjścia. Dostałem szansę i zamierzam ją wykorzystać. Był ktoś kto mnie mocno poparł i czuję na sobie odpowiedzialność powierzonego zadania.

W połowie miesiąca jadę na moje pierwsze zgrupowanie jako coach z drużyną do Sierra Nevada. Proszę trzymać kciuki za powodzenie w nowej roli. Sądzę, że czasami nawet trudniejszej niż w mojej poprzedniej…

Z naszych informacji wynika, że “Sylwas” ma mieć pod swoją opieką mistrza świata Petera Sagana!

Sylwester zawodową karierę zakończył z końcem 2016 roku, wtedy to reprezentując CCC Sprandi Polkowice. Jego szesnastoletnie doświadczenie w zawodowym peletonie, wiedza którą zdobywał w ostatnich latach, na pewno przydadzą się podczas pracy w niemieckim zespole.

Tym samym, BORA – hansgrohe staje się jeszcze bardziej polską ekipą. Przypominamy, że poza kolarzami – Rafałem Majką, Maciejem Bodnarem i Pawłem Poljańskim, w obsłudze drużyny pracuje z powodzeniem kilku Polaków.

Sylwkowi życzymy powodzenia w nowej roli!

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments