fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

W poniedziałkowe popołudnie w miejscowości Pinto, Alberto Contador zaprezentował swój nowy projekt – kontynentalną ekipę Polartec – Kometa.

Zespół stworzony przez Contadora, jest obok fundacji Euskadi, jedyną hiszpańską drużyną, która w sezonie 2018 dopiero rozpoczęła walkę w zawodowym peletonie. Pojawienie się zespołu Polartec – Kometa jest też swoistym symbolem zakończenia kryzysu w hiszpańskim kolarstwie, który rozpoczął się 10 lat temu. Jego ofiarą stała się m.in. ekipa Euskaltel.

Cały projekt został zaprezentowany w Pinto, rodzinnym mieście Alberto Contadora. Na wielkim evencie, “El Pistolero” przedstawił zgromadzonym gościom cały skład fundacji – zespół kontynentalny, juniorski oraz partnerów, takich jak Ivan Basso, który w sezonie 2018 podjął się pracy jako dyrektor sportowy.

Wszyscy nasi zawodnicy to młode, wielkie talenty. Wierzę, że wielu z nich w przyszłości dotrze na szczyt. Dla nas naistotniejsze jest, by umożliwić im rozwój i dorośnięcie do roli zawodowego kolarza. Chcemy oddać kolarstwu wszystko, co ono dało nam

– powiedział Contador.

Fundacja “El Pistolero” jest obecna w kolarstwie od 2013 roku. Od tego czasu, Alberto Contador pośrednio prowadził zespół juniorów, orlików i kolarską szkołę w jego rodzinnym mieście.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments