fot. Bahrain - Merida

Już za dwa dni rozpocznie się pierwszy z arabskich wyścigów – Dubai Tour. Dziś swój skład na tę imprezę zaprezentowała ekipa Bahrain – Merida.

Liderem zespołu prowadzonego przez Brenta Copelanda będzie Sonny Colbrelli. Włoski sprinter będzie miał za zadanie powalczyć zarówno na poszczególnym etapach, jak i w klasyfikacji generalnej. Jego głównymi przybocznymi powinni być Ivan Cortina, Grega Bole oraz Borut Bozic, którzy stworzą stosunkowo silny pociąg.

Dość niespodziewanie, w składzie Bahrain – Merida znalazł się też Vincenzo Nibali, który oprócz Nicholasa Roche’a będzie jedynym zawodnikiem zdecydowanie lepiej czującym się w górach. Tym samym “Rekin” zdecydował się rozpocząć sezon bardzo spokojnie.

Na pierwszy bliskowschodni wyścig wybieramy się w bardzo silnym składzie. Każdy z zawodników ma jasno przypisaną rolę i jesteśmy pewni, że da z siebie wszystko. Jesteśmy przekonani, iż wyścig rozegra się na Hatta Dam, gdzie do zgarnięcia będzie kilka dodatkowych sekund. Naszym liderem z pewnością będzie Sonny, lecz w pewnych przypadkach rozważamy też pomoc Vincenzo

– powiedział dyrektor sportowy zespołu, Alberto Volpi.

Skład Bahrain – Merida na Dubai Tour: Borut Bozic, Grega Bole, Ivan Cortina, Vincenzo Nibali, Sonny Colbrelli, Kristjan Koren, David Per.