Marc Sarreau

Marc Sarreau (FDJ) wygrał po finiszu z peletonu pierwszy etap i został liderem Etoile de Bessèges. 

48. edycja francuskiego Etoile de Bessèges rozpoczęła się dzisiaj w Bellegarde. Po przejechaniu 162 kilometrów kolarze mieli walczyć o etap w Beaucaire. Po drodze czekały na nich dwie górskie premie i jeden lotny finisz.

 

Z numerem jeden startował ubiegłoroczny zwycięzca – Lilian Calmejane (Direct Energie). Do wyścigu przystąpił jeden Polak, Przemysław Kasperkiewicz (Delko Marseille Provence KTM).

W ucieczkę dnia zabrali się: Milan Menten (Sport Vlaanderen – Baloise), Michiel Dieleman (Cibel – Cebon) i Aritz Bagües (Euskadi – Murias). Przewaga trójki cały czas oscylowała wokół dwóch minut. Na górskich premiach brylował Menten i to młody Belg został pierwszym liderem tej klasyfikacji.

Najdłużej na czele utrzymał się Dieleman, ale peleton dogonił go na pięć kilometrów przed metą. Finiszowy sprint najlepiej rozegrał Marc Sarreau (FDJ), który pokonał Thomasa Boudat (Direct Energie). Trzecim miejscem musiał zadowolić się Bryan Coquard (Vital Concept Cycling Club).

Przemysław Kasperkiewicz finiszował w peletonie na 26. miejscu.

Wyniki pierwszego etapu:

1 SARREAU Marc Fdj FRA les 157 km en 3h46’10” (moy. 41,651 km/h) (b : 10”)
2 BOUDAT Thomas Direct Energie FRA 03h46’10” (b : 6”)
3 COQUARD Bryan Vital Concept Cycling Club FRA 03h46’10” (b :4”)
4 LAPORTE Christophe Cofidis, Solutions Credits FRA 03h46’10”
5 DE BIE Sean Veranda`s Willems – Crelan BEL 03h46’10”
6 CAPIOT Amaury Sport Vlaanderen – Baloise BEL 03h46’10”
7 BARBIN Enrico Bardiani Csf ITA 03h46’10”
8 * WARLOP Jordi Sport Vlaanderen – Baloise BEL 03h46’10”
9 DEHAES Kenny Wb Aqua Protect Veranclassic BEL 03h46’10”
10 FEILLU Romain St Michel – Auber 93 FRA 03h46’10”
11 CALMEJANE Lilian Direct Energie FRA 03h46’10”
12 * BARBIER Pierre Roubaix Lille Metropole FRA 03h46’10”
13 DUMOULIN Samuel Ag2r La Mondiale FRA 03h46’10”
14 MANZIN Lorrenzo Vital Concept Cycling Club FRA 03h46’10”
15 DE GENDT Aime Sport Vlaanderen – Baloise BEL 03h46’10”
16 GABBURO Davide Amore & Vita – Prodir ITA 03h46’10”
17 CHAVANEL Sylvain Direct Energie FRA 03h46’10”
18 JONES Brenton Delko Marseille Provence Ktm AUS 03h46’10”
19 TURGIS Jimmy Cofidis, Solutions Credits FRA 03h46’10”
20 * IRISARRI RINCON Jon Caja Rural – Seguros Rga ESP 03h46’10”
21 BARBIER Rudy Ag2r La Mondiale FRA 03h46’10”
22 DERNIES Tom Roubaix Lille Metropole BEL 03h46’10”
23 KREDER Wesley Wanty – Groupe Gobert NED 03h46’10”
24 MARONESE Marco Bardiani Csf ITA 03h46’10”
25 OFFREDO Yoann Wanty – Groupe Gobert FRA 03h46’10”
26 KASPERKIEWICZ Przemyslaw Delko Marseille Provence Ktm POL 03h46’10” 
27 * BARTHE Cyril Euskadi Basque Country – Muri FRA 03h46’10”
28 COENEN Dennis Cibel – Cebon BEL 03h46’10”
29 DE WITTE Mathias Veranda`s Willems – Crelan BEL 03h46’10”
30 DI GREGORIO Remy Delko Marseille Provence Ktm FRA 03h46’10”
31 WAEYTENS Zico Veranda`s Willems – Crelan BEL 03h46’10”
32 LE BON Johan Vital Concept Cycling Club FRA 03h46’10”
33 EL FARES Julien Delko Marseille Provence Ktm FRA 03h46’10”
34 DE BONDT Dries Veranda`s Willems – Crelan BEL 03h46’10”
35 SISKEVICIUS Evaldas Delko Marseille Provence Ktm LTU 03h46’10”
36 GALLOPIN Tony Ag2r La Mondiale FRA 03h46’10”
37 DELAPLACE Anthony Team Fortuneo – Samsic FRA 03h46’10”
38 MARCHAND Gianni Cibel – Cebon BEL 03h46’10”
39 FERRARI BARCELO Fabricio Caja Rural – Seguros Rga URU 03h46’10”
40 SERRANO RODRIGUEZ Gonzalo Caja Rural – Seguros Rga ESP 03h46’10”
41 GOUGEARD Alexis Ag2r La Mondiale FRA 03h46’10”
42 * VINCENT Léo Fdj FRA 03h46’10”
43 * MOREIRA GUARINO Mauricio Jose Caja Rural – Seguros Rga URU 03h46’10”
44 * MENTEN Milan Sport Vlaanderen – Baloise BEL 03h46’10” (b : 3”)
45 BENITO DIEZ Miguel Angel Caja Rural – Seguros Rga ESP 03h46’10”
46 DEVOLDER Stijn Veranda`s Willems – Crelan BEL 03h46’10”
47 GRELLIER Fabien Direct Energie FRA 03h46’10”
48 ANDREETTA Simone Bardiani Csf ITA 03h46’10”
49 DANIEL Maxime Team Fortuneo – Samsic FRA 03h46’10”
50 VANBILSEN Kenneth Cofidis, Solutions Credits BEL 03h46’10”
51 FARAZIJN Maxime Sport Vlaanderen – Baloise BEL 03h46’10”
52 RUYTERS Brecht Cibel – Cebon BEL 03h46’10”
53 DE BOCK Stijn Cibel – Cebon BEL 03h46’10”
54 BONNAFOND Guillaume Cofidis, Solutions Credits FRA 03h46’10”
55 PICHON Laurent Team Fortuneo – Samsic FRA 03h46’10”
56 LE CUNFF Kevin St Michel – Auber 93 FRA 03h46’10”
57 BACKAERT Frederik Wanty – Groupe Gobert BEL 03h46’10”
58 DE BACKER Bert Vital Concept Cycling Club BEL 03h46’10”
59 CLAEYS Dimitri Cofidis, Solutions Credits BEL 03h46’10”
60 MAINARD Jerome Roubaix Lille Metropole FRA 03h46’10”
61 DUPONT Hubert Ag2r La Mondiale FRA 03h46’10”
62 * IDJOUADIENE Pierre Roubaix Lille Metropole FRA 03h46’10”
63 BERNARDINETTI Marco Amore & Vita – Prodir ITA 03h46’10”
64 LEVARLET Guillaume St Michel – Auber 93 FRA 03h46’10”
65 PAILLOT Yoann St Michel – Auber 93 FRA 03h46’10”
66 COMBAUD Romain Delko Marseille Provence Ktm FRA 03h46’10”
67 JAUREGUI Quentin Ag2r La Mondiale FRA 03h46’10”
68 FONSECA Armindo Team Fortuneo – Samsic FRA 03h46’10”
69 TURGIS Anthony Cofidis, Solutions Credits FRA 03h46’10”
70 BALDO Nicolas St Michel – Auber 93 FRA 03h46’10”
71 MOINARD Amael Team Fortuneo – Samsic FRA 03h46’10”
72 VAN BREUSSEGEM Elias Veranda`s Willems – Crelan BEL 03h46’10”
73 DE WINTER Ludwig Wb Aqua Protect Veranclassic BEL 03h46’10”
74 COUSIN Jerome Direct Energie FRA 03h46’10”
75 HIVERT Jonathan Direct Energie FRA 03h46’10”
76 STEELS Stijn Veranda`s Willems – Crelan BEL 03h46’10”
77 VAN GESTEL Dries Sport Vlaanderen – Baloise BEL 03h46’10”
78 SCHULTZ Nicholas Caja Rural – Seguros Rga AUS 03h46’10”
79 ISTA Kevyn Wb Aqua Protect Veranclassic BEL 03h46’10”
80 VERMEULEN Emiel Roubaix Lille Metropole BEL 03h46’10”
81 WACKERMANN Luca Bardiani Csf ITA 03h46’10”
82 * ALBANESE Vincenzo Bardiani Csf ITA 03h46’10”
83 GENE Yohann Direct Energie FRA 03h46’10”
84 * THOMAS Benjamin Fdj FRA 03h46’10”
85 STÜSSI Colin Chris Amore & Vita – Prodir SUI 03h46’10”
86 FINETTO Mauro Delko Marseille Provence Ktm ITA 03h47’10” 01’00”
87 VANSTAEYEN Michaël Cofidis, Solutions Credits BEL 03h46’10” 0”
88 VAN GENECHTEN Jonas Vital Concept Cycling Club BEL 03h46’10”
89 GERARD Arnaud Team Fortuneo – Samsic FRA 03h46’10”
90 * SIX Franklin Wb Aqua Protect Veranclassic BEL 03h46’10”
91 ARMIRAIL Bruno Fdj FRA 03h46’10”
92 ROY Jérémy Fdj FRA 03h46’10”
93 VAUGRENARD Benoit Fdj FRA 03h46’10”
94 * COSNEFROY Benoit Ag2r La Mondiale FRA 03h46’10”
95 * NIKA Iltjan Amore & Vita – Prodir ALB 03h47’21” 01’11”
96 STERBINI Simone Bardiani Csf ITA 03h47’27” 01’17”
97 VAN KEIRSBULCK Guillaume Wanty – Groupe Gobert BEL 03h47’29” 01’19”
98 DEVRIENDT Tom Wanty – Groupe Gobert BEL 03h46’10” 0”
99 JAKIN Alo St Michel – Auber 93 EST 03h47’32” 01’22”
100 DUPONT Timothy Wanty – Groupe Gobert BEL 03h46’10” 0”
101 * MADOUAS Valentin Fdj FRA 03h46’10”
102 DIELEMAN Michiel Cibel – Cebon BEL 03h46’10” 2”
103 VACHON Florian Team Fortuneo – Samsic FRA 03h48’16” 02’06”
104 SPENGLER Lukas Wb Aqua Protect Veranclassic SUI 03h48’20” 02’10”
105 KIRSCH Alex Wb Aqua Protect Veranclassic LUX 03h48’20” ‘
106 CABOT Jeremy Roubaix Lille Metropole FRA 03h48’20” ‘
107 * PLANCKAERT Edward Sport Vlaanderen – Baloise BEL 03h48’23” 02’13”
108 JANS Roy Cibel – Cebon BEL 03h46’10” 0”
109 BAGUES KALPARSORO Aritz Euskadi Basque Country – Muri ESP 03h46’10” (b : 1”)
110 * OIEN Justin Caja Rural – Seguros Rga USA 03h46’10”
111 BRESCIANI Michael Bardiani Csf ITA 03h48’47” 02’37”
112 ABERASTURI IZAGA Jon Euskadi Basque Country – Muri ESP 03h46’10” 0”
113 * BARCELO ARAGON Fernando Euskadi Basque Country – Muri ESP 03h49’07” 02’57”
114 * TOUZE Damien St Michel – Auber 93 FRA 03h49’07” ‘
115 JANSSENS Jimmy Cibel – Cebon BEL 03h49’28” 03’18”
116 ANTOMARCHI Julien Roubaix Lille Metropole FRA 03h49’28” ‘
117 BOGDANOVICS Maris Amore & Vita – Prodir LAT 03h49’28” ‘
118 MASSON Christophe Wb Aqua Protect Veranclassic FRA 03h50’05” 03’55”
119 VANSPEYBROUCK Pieter Wanty – Groupe Gobert BEL 03h46’10” 0”
120 MOTTIER Justin Vital Concept Cycling Club FRA 03h50’41” 04’31”
121 ITURRIA SEGUROLA Mikel Euskadi Basque Country – Muri ESP 03h53’23” 07’13”
122 FREULER Jan-André Amore & Vita – Prodir SUI 03h53’23” ‘ (p : 20”)
123 * GAREL Adrien Vital Concept Cycling Club FRA 03h56’17” 10’07”

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1 SARREAU Marc Fdj FRA les 157 km en 3h46’00” (moy. 41,651 km/h)
2 BOUDAT Thomas Direct Energie FRA 03h46’04” 04”
3 COQUARD Bryan Vital Concept Cycling Club FRA 03h46’06” 06”
4 * MENTEN Milan Sport Vlaanderen – Baloise BEL 03h46’07” 07”
5 DIELEMAN Michiel Cibel – Cebon BEL 03h46’08” 08”
6 BAGUES KALPARSORO Aritz Euskadi Basque Country – Murias ESP 03h46’09” 09”
7 LAPORTE Christophe Cofidis, Solutions Credits FRA 03h46’10” 10”
8 DE BIE Sean Veranda`s Willems – Crelan BEL 03h46’10” ‘
9 CAPIOT Amaury Sport Vlaanderen – Baloise BEL 03h46’10” ‘
10 BARBIN Enrico Bardiani Csf ITA 03h46’10” ‘
11 * WARLOP Jordi Sport Vlaanderen – Baloise BEL 03h46’10” ‘
12 DEHAES Kenny Wb Aqua Protect Veranclassic BEL 03h46’10” ‘
13 FEILLU Romain St Michel – Auber 93 FRA 03h46’10” ‘
14 CALMEJANE Lilian Direct Energie FRA 03h46’10” ‘
15 * BARBIER Pierre Roubaix Lille Metropole FRA 03h46’10” ‘
16 DUMOULIN Samuel Ag2r La Mondiale FRA 03h46’10” ‘
17 MANZIN Lorrenzo Vital Concept Cycling Club FRA 03h46’10” ‘
18 DE GENDT Aime Sport Vlaanderen – Baloise BEL 03h46’10” ‘
19 GABBURO Davide Amore & Vita – Prodir ITA 03h46’10” ‘
20 CHAVANEL Sylvain Direct Energie FRA 03h46’10” ‘
21 JONES Brenton Delko Marseille Provence Ktm AUS 03h46’10” ‘
22 TURGIS Jimmy Cofidis, Solutions Credits FRA 03h46’10” ‘
23 * IRISARRI RINCON Jon Caja Rural – Seguros Rga ESP 03h46’10” ‘
24 BARBIER Rudy Ag2r La Mondiale FRA 03h46’10” ‘
25 DERNIES Tom Roubaix Lille Metropole BEL 03h46’10” ‘
26 KREDER Wesley Wanty – Groupe Gobert NED 03h46’10” ‘
27 MARONESE Marco Bardiani Csf ITA 03h46’10” ‘
28 OFFREDO Yoann Wanty – Groupe Gobert FRA 03h46’10” ‘
29 KASPERKIEWICZ Przemyslaw Delko Marseille Provence Ktm POL 03h46’10” ‘
30 * BARTHE Cyril Euskadi Basque Country – Murias FRA 03h46’10” ‘
31 COENEN Dennis Cibel – Cebon BEL 03h46’10” ‘
32 DE WITTE Mathias Veranda`s Willems – Crelan BEL 03h46’10” ‘
33 DI GREGORIO Remy Delko Marseille Provence Ktm FRA 03h46’10” ‘
34 WAEYTENS Zico Veranda`s Willems – Crelan BEL 03h46’10” ‘
35 LE BON Johan Vital Concept Cycling Club FRA 03h46’10” ‘
36 EL FARES Julien Delko Marseille Provence Ktm FRA 03h46’10” ‘
37 DE BONDT Dries Veranda`s Willems – Crelan BEL 03h46’10” ‘
38 SISKEVICIUS Evaldas Delko Marseille Provence Ktm LTU 03h46’10” ‘
39 GALLOPIN Tony Ag2r La Mondiale FRA 03h46’10” ‘
40 DELAPLACE Anthony Team Fortuneo – Samsic FRA 03h46’10” ‘
41 MARCHAND Gianni Cibel – Cebon BEL 03h46’10” ‘
42 FERRARI BARCELO Fabricio Caja Rural – Seguros Rga URU 03h46’10” ‘
43 SERRANO RODRIGUEZ Gonzalo Caja Rural – Seguros Rga ESP 03h46’10” ‘
44 GOUGEARD Alexis Ag2r La Mondiale FRA 03h46’10” ‘
45 * VINCENT Léo Fdj FRA 03h46’10” ‘
46 * MOREIRA GUARINO Mauricio Jose Caja Rural – Seguros Rga URU 03h46’10” ‘
47 BENITO DIEZ Miguel Angel Caja Rural – Seguros Rga ESP 03h46’10” ‘
48 DEVOLDER Stijn Veranda`s Willems – Crelan BEL 03h46’10” ‘
49 GRELLIER Fabien Direct Energie FRA 03h46’10” ‘
50 ANDREETTA Simone Bardiani Csf ITA 03h46’10” ‘
51 DANIEL Maxime Team Fortuneo – Samsic FRA 03h46’10” ‘
52 VANBILSEN Kenneth Cofidis, Solutions Credits BEL 03h46’10” ‘
53 FARAZIJN Maxime Sport Vlaanderen – Baloise BEL 03h46’10” ‘
54 RUYTERS Brecht Cibel – Cebon BEL 03h46’10” ‘
55 DE BOCK Stijn Cibel – Cebon BEL 03h46’10” ‘
56 BONNAFOND Guillaume Cofidis, Solutions Credits FRA 03h46’10” ‘
57 PICHON Laurent Team Fortuneo – Samsic FRA 03h46’10” ‘
58 LE CUNFF Kevin St Michel – Auber 93 FRA 03h46’10” ‘
59 BACKAERT Frederik Wanty – Groupe Gobert BEL 03h46’10” ‘
60 DE BACKER Bert Vital Concept Cycling Club BEL 03h46’10” ‘
61 CLAEYS Dimitri Cofidis, Solutions Credits BEL 03h46’10” ‘
62 MAINARD Jerome Roubaix Lille Metropole FRA 03h46’10” ‘
63 DUPONT Hubert Ag2r La Mondiale FRA 03h46’10” ‘
64 * IDJOUADIENE Pierre Roubaix Lille Metropole FRA 03h46’10” ‘
65 BERNARDINETTI Marco Amore & Vita – Prodir ITA 03h46’10” ‘
66 LEVARLET Guillaume St Michel – Auber 93 FRA 03h46’10” ‘
67 PAILLOT Yoann St Michel – Auber 93 FRA 03h46’10” ‘
68 COMBAUD Romain Delko Marseille Provence Ktm FRA 03h46’10” ‘
69 JAUREGUI Quentin Ag2r La Mondiale FRA 03h46’10” ‘
70 FONSECA Armindo Team Fortuneo – Samsic FRA 03h46’10” ‘
71 TURGIS Anthony Cofidis, Solutions Credits FRA 03h46’10” ‘
72 BALDO Nicolas St Michel – Auber 93 FRA 03h46’10” ‘
73 MOINARD Amael Team Fortuneo – Samsic FRA 03h46’10” ‘
74 VAN BREUSSEGEM Elias Veranda`s Willems – Crelan BEL 03h46’10” ‘
75 DE WINTER Ludwig Wb Aqua Protect Veranclassic BEL 03h46’10” ‘
76 COUSIN Jerome Direct Energie FRA 03h46’10” ‘
77 HIVERT Jonathan Direct Energie FRA 03h46’10” ‘
78 STEELS Stijn Veranda`s Willems – Crelan BEL 03h46’10” ‘
79 VAN GESTEL Dries Sport Vlaanderen – Baloise BEL 03h46’10” ‘
80 SCHULTZ Nicholas Caja Rural – Seguros Rga AUS 03h46’10” ‘
81 ISTA Kevyn Wb Aqua Protect Veranclassic BEL 03h46’10” ‘
82 VERMEULEN Emiel Roubaix Lille Metropole BEL 03h46’10” ‘
83 WACKERMANN Luca Bardiani Csf ITA 03h46’10” ‘
84 * ALBANESE Vincenzo Bardiani Csf ITA 03h46’10” ‘
85 GENE Yohann Direct Energie FRA 03h46’10” ‘
86 * THOMAS Benjamin Fdj FRA 03h46’10” ‘
87 STÜSSI Colin Chris Amore & Vita – Prodir SUI 03h46’10” ‘
88 VANSTAEYEN Michaël Cofidis, Solutions Credits BEL 03h46’10” ‘
89 VAN GENECHTEN Jonas Vital Concept Cycling Club BEL 03h46’10” ‘
90 GERARD Arnaud Team Fortuneo – Samsic FRA 03h46’10” ‘
91 * SIX Franklin Wb Aqua Protect Veranclassic BEL 03h46’10” ‘
92 ARMIRAIL Bruno Fdj FRA 03h46’10” ‘
93 ROY Jérémy Fdj FRA 03h46’10” ‘
94 VAUGRENARD Benoit Fdj FRA 03h46’10” ‘
95 * COSNEFROY Benoit Ag2r La Mondiale FRA 03h46’10” ‘
96 DEVRIENDT Tom Wanty – Groupe Gobert BEL 03h46’10” ‘
97 DUPONT Timothy Wanty – Groupe Gobert BEL 03h46’10” ‘
98 * MADOUAS Valentin Fdj FRA 03h46’10” ‘
99 JANS Roy Cibel – Cebon BEL 03h46’10” ‘
100 * OIEN Justin Caja Rural – Seguros Rga USA 03h46’10” ‘
101 ABERASTURI IZAGA Jon Euskadi Basque Country – Murias ESP 03h46’10” ‘
102 VANSPEYBROUCK Pieter Wanty – Groupe Gobert BEL 03h46’10” ‘
103 FINETTO Mauro Delko Marseille Provence Ktm ITA 03h47’10” 01’10”
104 * NIKA Iltjan Amore & Vita – Prodir ALB 03h47’21” 01’21”
105 STERBINI Simone Bardiani Csf ITA 03h47’27” 01’27”
106 VAN KEIRSBULCK Guillaume Wanty – Groupe Gobert BEL 03h47’29” 01’29”
107 JAKIN Alo St Michel – Auber 93 EST 03h47’32” 01’32”
108 VACHON Florian Team Fortuneo – Samsic FRA 03h48’16” 02’16”
109 SPENGLER Lukas Wb Aqua Protect Veranclassic SUI 03h48’20” 02’20”
110 KIRSCH Alex Wb Aqua Protect Veranclassic LUX 03h48’20” ‘
111 CABOT Jeremy Roubaix Lille Metropole FRA 03h48’20” ‘
112 * PLANCKAERT Edward Sport Vlaanderen – Baloise BEL 03h48’23” 02’23”
113 BRESCIANI Michael Bardiani Csf ITA 03h48’47” 02’47”
114 * BARCELO ARAGON Fernando Euskadi Basque Country – Murias ESP 03h49’07” 03’07”
115 * TOUZE Damien St Michel – Auber 93 FRA 03h49’07” ‘
116 JANSSENS Jimmy Cibel – Cebon BEL 03h49’28” 03’28”
117 ANTOMARCHI Julien Roubaix Lille Metropole FRA 03h49’28” ‘
118 BOGDANOVICS Maris Amore & Vita – Prodir LAT 03h49’28” ‘
119 MASSON Christophe Wb Aqua Protect Veranclassic FRA 03h50’05” 04’05”
120 MOTTIER Justin Vital Concept Cycling Club FRA 03h50’41” 04’41”
121 ITURRIA SEGUROLA Mikel Euskadi Basque Country – Murias ESP 03h53’23” 07’23”
122 FREULER Jan-André Amore & Vita – Prodir SUI 03h53’43” 07’43”
123 * GAREL Adrien Vital Concept Cycling Club FRA 03h56’17” 10’17”