Unisport Consulting / Challenge Mallorca

John Degenkolb (Trek – Segafredo) wygrał po finiszu z dużej grupy Trofeo Palma, ostatni z wyścigów cyklu Challenge Mallorca.

Challenge Mallorca tradycyjnie kończyło się wyścigiem Trofeo Palma. Kolarze mieli do pokonania prawie 160 kilometrów. Pierwsza część trasy była pagórkowata, a 30 kilometrów przed metą do pokonania był podjazd Col de sa Creu. Do rywalizacji przystąpiło dwóch Polaków: Michał Gołaś (Sky) i Tomasz Marczyński (Lotto – Soudal).

Bezpośrednio po starcie ostrym uformowała się ucieczka w składzie: Ibai Salas Zorrozua (Burgos-BH), Fabricio Ferrari  Barcelo (Caja Rural-Seguros RGA), Txomin Juaristi Arrieta (Fundacion Euskadi), Enrico Logica (Biesse Carrera Gavardo), Viktor Filutas (Pannon Cycling Team) i Julio Alberto Amores Palacios (Vitus Pro Cycling).

Szóstka dość dobrze współpracowała, ale peleton starał się utrzymywać stratę na poziomie dwóch minut. 50 kilometrów przed metą kłopoty z rowerem miał John Degenkolb (Trek – Segafredo), ale Niemiec szybko wrócił do głównej grupy.

Tuż po podjeździe na Col de sa Creu wszyscy uciekinierzy zostali złapani. Rządy w peletonie przejęły ekipy Lotto – Soudal i Trek – Segafredo. Po kilku kilometrach spokoju na atak zdecydowała się dwójka Kenny Dehaes (WB-Aqua Protect-Veranclassic) i Bram Welten (Fortuneo-Samsic). Duet dość szybko wypracował sobie 50 sekund przewagi.

12 kilometrów przed metą dwójka dała się doścignąć i zaczęły się formować sprinterskie pociągi. Ostatnie metry na swoją korzyść rozstrzygnął John Degenkolb (Trek – Segafredo). To już drugi triumf niemieckiego sprintera w tym sezonie!

Podium uzupełnili Erik Baška (BORA – hansgrohe) i Coen Vermeltfoort (Roompot – Nederlandse Loterij).

Wyniki:

1 DEGENKOLB, John (TREK – SEGAFREDO) 3:47:29
2 BASKA, Erik (BORA – HANSGROHE) 0:00:00
3 VERMELTFOORT, Coen (ROOMPOT – NEDERLANDSE LOT) 0:00:00
4 SANZ UNZUE, Enrique (EUSKADI BASQUE COUNTRY -) 0:00:00
5 BARBERO, Carlos (MOVISTAR TEAM) 0:00:00
6 TORRES, Albert (SELECCION NACIONAL) 0:00:00
7 WARLOP, Jordi (SPORT VLAANDEREN – BALOIS) 0:00:00
8 ROJAS, José (MOVISTAR TEAM) 0:00:00
9 BASSO, Leonardo (TEAM SKY) 0:00:00
10 CAÑELLAS, Xavier (SELECCION NACIONAL) 0:00:00
11 EZQUERRA, Jesus (BURGOS – BH) 0:00:00
12 ISTA, Kevyn (WB AQUA PROTECT VERANCLAS) 0:00:00
13 LE ROUX, Romain (TEAM FORTUNEO – SAMSIC) 0:00:00
14 DECLERCQ, Benjamin (SPORT VLAANDEREN – BALOIS) 0:00:00
15 INSAUSTI, Jon Ander (TEAM EUSKADI) 0:00:00
16 SERRANO, Gonzalo (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:00:00
17 PRADES, Eduard (EUSKADI BASQUE COUNTRY -) 0:00:00
18 DE BUYST, Jasper (LOTTO SOUDAL) 0:00:00
19 GOLAS, Michal (TEAM SKY) 0:00:00
20 SAEZ BENITO, Hector (EUSKADI BASQUE COUNTRY -) 0:00:00
21 STUYVEN, Jasper (TREK – SEGAFREDO) 0:00:00
22 ERVITI, Imanol (MOVISTAR TEAM) 0:00:00
23 BRAVO, Garikoitz (EUSKADI BASQUE COUNTRY -) 0:00:00
24 REINDERS, Elmar (ROOMPOT – NEDERLANDSE LOT) 0:00:00
25 MARTIN, Gotzon (TEAM EUSKADI) 0:00:00
26 ANDEMESKEL, Awet (ISRAEL CYCLING ACADEMY) 0:00:00
27 FERRARI, Fabricio (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:00:00
28 SALAS, Ibai (BURGOS – BH) 0:00:00
29 PÖSTLBERGER, Lukas (BORA – HANSGROHE) 0:00:04
30 SESSLER, Nicolas (BURGOS – BH) 0:00:04
31 PEYSKENS, Dimitri (WB AQUA PROTECT VERANCLAS) 0:00:04
32 MERINO, Igor (BURGOS – BH) 0:00:04
33 DEIGNAN, Philip (TEAM SKY) 0:00:04
34 ROSON, Jaime (MOVISTAR TEAM) 0:00:04
35 LIGTHART, Pim (ROOMPOT – NEDERLANDSE LOT) 0:00:10
36 KONRAD, Patrick (BORA – HANSGROHE) 0:00:12
37 MOSCON, Gianni (TEAM SKY) 0:00:16
38 VAN POPPEL, Boy (TREK – SEGAFREDO) 0:00:16
39 REIJNEN, Kiel (TREK – SEGAFREDO) 0:00:16
40 IRIZAR, Markel (TREK – SEGAFREDO) 0:00:16
41 HOFLAND, Moreno (LOTTO SOUDAL) 0:00:16
42 VALLS FERRI, Rafael (MOVISTAR TEAM) 0:00:16
43 NAESEN, Lawrence (LOTTO SOUDAL) 0:00:22
44 SCHWARZMANN, Michael (BORA – HANSGROHE) 0:00:26
45 SPRENGERS, Thomas (SPORT VLAANDEREN – BALOIS) 0:00:34
46 VAN GOETHEM, Brian (ROOMPOT – NEDERLANDSE LOT) 0:00:34
47 BENEDETTI, Cesare (BORA – HANSGROHE) 0:00:38
48 VANENDERT, Jelle (LOTTO SOUDAL) 0:00:40
49 FRISON, Frederik (LOTTO SOUDAL) 0:00:40
50 JUARISTI, Txomin (TEAM EUSKADI) 0:00:40
51 LIETAER, Eliot (WB AQUA PROTECT VERANCLAS) 0:00:40
52 MOLLEMA, Bauke (TREK – SEGAFREDO) 0:00:51
53 SAGAN, Juraj (BORA – HANSGROHE) 0:00:51
54 CAMPENAERTS, Victor (LOTTO SOUDAL) 0:00:53
55 COLOMBO, Raul (BIESSE CARRERA GAVARDO) 0:04:59
56 MORTIER, Julien (WB AQUA PROTECT VERANCLAS) 0:04:59
57 DEHAES, Kenny (WB AQUA PROTECT VERANCLAS) 0:04:59
58 AMICI, Alberto (BIESSE CARRERA GAVARDO) 0:04:59
59 SALVADOR, Enrico (BIESSE CARRERA GAVARDO) 0:04:59
60 RAST, Gregory (TREK – SEGAFREDO) 0:04:59
61 STANNARD, Ian (TEAM SKY) 0:04:59
62 MORA, Sebastian (SELECCION NACIONAL) 0:04:59
63 GOIKOETXEA, Peio (TEAM EUSKADI) 0:04:59
64 VAN WINDEN, Dennis (ISRAEL CYCLING ACADEMY) 0:04:59
65 VAN BAARLE, Dylan (TEAM SKY) 0:04:59
66 AMORES, Julio A (SELECCION NACIONAL) 0:04:59
67 AZURMENDI, Ibai (TEAM EUSKADI) 0:04:59
68 SOTO, Nelson A (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:04:59
69 LOPEZ, Daniel (BURGOS – BH) 0:04:59
70 ELISSONDE, Kenny (TEAM SKY) 0:04:59
71 RODRIGUEZ, Cristian (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:04:59
72 CELANO, Danilo (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:04:59
73 GONZALEZ, Aitor (EUSKADI BASQUE COUNTRY -) 0:04:59
74 PERICHON, Pierre Luc (TEAM FORTUNEO – SAMSIC) 0:04:59
75 BONNAMOUR, Franck (TEAM FORTUNEO – SAMSIC) 0:04:59
76 JARRIER, Benoit (TEAM FORTUNEO – SAMSIC) 0:04:59
77 WELTEN, Bram (TEAM FORTUNEO – SAMSIC) 0:04:59
78 VAN HECKE, Preben (SPORT VLAANDEREN – BALOIS) 0:04:59
79 VERWILST, Aaron (SPORT VLAANDEREN – BALOIS) 0:04:59
80 HAPPKE, Luca Felix (TEAM SAUERLAND NRW P B SK) 0:06:06
81 GROSSER, Aaron (TEAM SAUERLAND NRW P B SK) 0:06:06
82 SIMON, Péter (PANNON CYCLING TEAM) 0:06:06
83 MÜNSTERMANN, Per Chris (TEAM SAUERLAND NRW P B SK) 0:06:06
84 DERUETTE, Thomas (WB AQUA PROTECT VERANCLAS) 0:06:06
85 GONZALEZ, Adrian (BURGOS – BH) 0:06:06
86 GARCIA, Ricardo (TEAM EUSKADI) 0:06:06
87 KNOLLE, Jon (TEAM SAUERLAND NRW P B SK) 0:06:06
88 GOZZI, Nicolo (BIESSE CARRERA GAVARDO) 0:06:06
89 DANIEL, Maxime (TEAM FORTUNEO – SAMSIC) 0:06:06
90 DELCÓ, Lorenzo (BIESSE CARRERA GAVARDO) 0:06:06
91 SARAMOTINS, Aleksejs (BORA – HANSGROHE) 0:06:06
92 ASSELMAN, Jesper (ROOMPOT – NEDERLANDSE LOT) 0:06:06
93 DINA, Dániel (PANNON CYCLING TEAM) 0:06:06
94 TUREK, Daniel (ISRAEL CYCLING ACADEMY) 0:06:06
95 ENGER, Sondre (ISRAEL CYCLING ACADEMY) 0:06:06
96 NOPPE, Christophe (SPORT VLAANDEREN – BALOIS) 0:06:06
97 PLANCKAERT, Emiel (SPORT VLAANDEREN – BALOIS) 0:06:06
98 GARCIA, Vicente (SELECCION NACIONAL) 0:06:06
99 BENITO DIEZ, Miguel A (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:06:06
100 WIPPERT, Wouter (ROOMPOT – NEDERLANDSE LOT) 0:07:14
101 INTRA, Felix (TEAM SAUERLAND NRW P B SK) 0:11:31
102 HOLLÓ, Botond (PANNON CYCLING TEAM) 0:12:16
103 FILUTÁS, Viktor (PANNON CYCLING TEAM) 0:12:16
104 SZABO, Miklos (PANNON CYCLING TEAM) 0:12:16
105 MOLINA, Antonio (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:13:42
106 PARDILLA, Sergio (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:13:42
107 REIS, Rafael (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:13:42
108 ARANBURU, Alex (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:13:44
109 VAN DER LIJKE, Nick (ROOMPOT – NEDERLANDSE LOT) 0:14:46
110 ZUAZUBISKAR, Illart (SELECCION NACIONAL) 0:15:21
111 OROSZ, Gergo (PANNON CYCLING TEAM) 0:15:21
112 TORRES, Pablo (BURGOS – BH) 0:16:11
113 ZATHURECZKY, Márk (PANNON CYCLING TEAM) 0:16:40