Santos Tour Down Under

Już za kilkanaście godzin w Port Adelajde rozpocznie się dwudziesta edycja Santos Tour Down Under. Poniżej prezentujemy oficjalną listę startową wyścigu.

BMC RACING TEAM – BMC (United States)

1. PORTE, Richie (AUS)
2. BOHLI, Tom (SUI)
3. GERRANS, Simon (AUS)
4. WYSS, Danilo (SUI)
5. SCOTSON, Miles (AUS)
6. BEVIN, Patrick (NZL)
7. DENNIS, Rohan (AUS)

Team Manager: Fabio Baldato (ITA)

BORA-hansgrohe – BOH (Germany)

11. SAGAN, Peter (SVK)
12. OSS, Daniel (ITA)
13. BENNETT, Sam (IRL)
14. BODNAR, Maciej (POL)
15. KENNAUGH, Peter (GBR)
16. SELIG, Rudiger (GER)
17. McCARTHY, Jay (AUS)

Team Manager: Steffen Radochla (GER)

Mitchelton-SCOTT – MTS (Australia)

21. EWAN, Caleb (AUS)
22. IMPEY, Daryl (RSA)
23. EDMONDSON, Alex (AUS)
24. HAYMAN, Mathew (AUS)
25. BAUER, Jack (NZL)
26. HOWSON, Damien (AUS)
27. MEYER, Cam (AUS)

Team Manager: Matthew White (AUS)

LOTTO-SOUDAL – LTS (Belgium)

31. GREIPEL, André (GER)
32. HANSEN, Adam (AUS)
33. DE GENDT, Thomas (BEL)
34. BAK YTTING, Lars (DEN)
35. SIEBERG, Marcel (GER)
36. LAMBRECHT, Bjorg (BEL) – zawodnik niedopuszczony przez UCI
37. DEBUSSCHERE, Jens (BEL)

Team Manager: Herman Frison (BEL)

UAE TEAM EMIRATES – UAD (United Arab Emirates)

41. COSTA, Rui (POR)
42. ULISSI, Diego (ITA)
43. CONSONNI, Simone (ITA)
44. MORI, Manuele (ITA)
45. BONO, Matteo (ITA)
46. MARCATO, Marco (ITA)
47. FERRARI, Roberto (ITA)

Team Manager: Philippe Mauduit (France)

TEAM DIMENSION DATA – DDD (South Africa)

51. SLAGTER, Tom-Jelte (NED)
52. RENSHAW, Mark (AUS)
53. DLAMINI, Nicholas (RSA)
54. MORTON, Lachlan (AUS)
55. VENTER, Jaco (RSA)
56. O’CONNOR, Ben (AUS)
57. DAVIES, Scott (GBR)

Team Manager: Alexandre Sans Vega (ESP)

BAHRAIN MERIDA PRO CYCLING TEAM – BRN (Bahrain)

61. POZZOVIVO, Domenico (Italy)
62. IZAGIRRE, Ion (Spain)
63. IZAGIRRE, Gorka (Spain)
64. BOARO, Manuele (Italy)
65. NAVARDAUSKAS, Ramunas (Lithuania)
66. ARASHIRO, Yukiya (Japan)
67. AGNOLI, Valerio (Italy)

Team Manager: Tristan Hoffman (Netherlands)

TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC p/b CANNONDALE – EFD (United States)

71. CLARKE, Simon (AUS)
72. CANTY, Brendan (AUS)
73. SCULLY, Thomas (NZL)
74. MORENO, Daniel (ESP)
75. OWEN, Logan (USA)
76. CLARKE, Will (AUS)
77. DOCKER, Mitchell (AUS)

Team Manager: Tom Southam

TEAM SUNWEB – SUN (Germany)

81. ARNDT, Nikias (GER)
82. HAGA, Chad (USA)
83. BAUHAUS, Phil (GER)
84. TEUNISSEN, Mike (NED)
85. HAMILTON, Christopher (AUS)
86. STORER, Michael (AUS)
87. OOMEN, Sam (NED)

Team Manager: Luke Roberts (AUS)

AG2R LA MONDIALE – ALM (France)

91. GASTAUER, Ben (LUX)
92. CHEREL, Mikael (FRA)
93. MONTAGUTI, Matteo (ITA)
94. LATOUR, Pierre (FRA)
95. PETERS, Nans (FRA)
96. VANDENBERGH, Stijn (BEL)
97. DOMONT, Axel (FRA)

Team manager: Laurent Biondi (FRA)

ASTANA PRO TEAM – AST (Kazakhstan)

101. SANCHEZ GIL, Luis Leon (ESP)
102. DE VREESE, Laurens (BEL)
103. GATTO, Oscar (ITA)
104. VALGREN, Michael (DNK)
105. ZAKHAROV, Artyom (KAZ)
106. KORSÆTH, Truls (NOR)
107. MINALI, Riccardo (ITA)

Team Manager: Lars Michaelsen (DEN)

KATUSHA-ALPECIN – TKA (Switzerland)

111. HAAS, Nathan (AUS)
112. GONCALVES, Jose (POR)
113. KOCHETKOV, Pavel (RUS)
114. LAMMERTINK, Maurits (NED)
115. MACHADO, Tiago (POR)
116. RESTREPO, Jhonatan (COL)
117. SCHMIDT, Mads (DEN)

Team Manager: Gennady Mikhaylov (RUS)

Team FDJ – FDJ (France)

121. MORABITO, Steve (SUI)
122. DUCHESNE, Antoine (CAN)
123. HOELGAARD, Daniel (NOR)
124. ROUX, Anthony (FRA)
125. PREIDLER, Georg (AUT)
126. CIMOLAI, Davide (ITA)
127. LADAGNOUS, Matthieu (FRA)

Team Manager: Jussi Veikkanen  (Finland)

MOVISTAR TEAM – MOV (Spain)

131. BARBERO, Carlos (ESP)
132. MATOS, Nuno (POR)
133. SOLER, Marc (COL)
134. FERNANDEZ, Ruben (ESP)
135. CASTRILLO, Jaime (ESP)
136. OLIVEIRA, Nelson (POR)
137. SUTTERLIN, Jasha (GER)

Team Manager: Jose Arrieta (ESP)

QUICK-STEP FLOORS – QST (Belgium)

141. VIVIANI, Elia (ITA)
142. CAPECCHI, Eros (ITA)
143. DEVENYNS, Dries (BEL)
144. SABATINI, Fabio (ITA)
145. MORKOV, Michael (DEN)
146. SENECHAL, Florian (FRA)
147. MAS NICOLAU, Enric (ESP)

Team Manager: Rick Van Slycke (BEL)

TEAM LOTTO NL-JUMBO – TLJ (The Netherlands)

151. WYNANTS, Maarten (Belgium)
152. WAGNER, Robert (Germany)
153. BATTAGLIN, Enrico (Italy)
154. OLIVIER, Daan (Netherlands)
155. BENNETT, George (New Zealand)
156. LEEZER, Thomas (Netherlands)
157. GESINK, Robert (Netherlands)

Team Manager: Frans Maassen

TEAM SKY – SKY (Great Britain)

161. PUCCIO, Salvatore (ITA)
162. WIŚNIOWSKI, Łukasz (POL)
163. BERNAL, Egan (COL)
164. DIBBEN, Jonathan (GBR)
165. DOULL, Owain (GBR)
166. HALVORSEN, Kristoffer (NOR) – nie pojedzie, złamana dłoń
167. LAWLESS, Christopher (GBR)

Team Manager: Brett Lancaster (Australia)

TREK-SEGAFREDO – TFS (United States)

171. DIDIER, Laurent (LUX)
172. BEPPU, Fumiyuki (JPN)
173. DE KORT, Koen (NED)
174. EG, Niklas (DEN)
175. FRAME, Alex (NZL)
176. GUERREIRO, Ruben (POR)
177. PEDERSEN, Mads (DEN)

Team Manager: Kim Andersen (DEN)

TEAM UNISA-AUSTRALIA – UNA (Australia)

181. WELSFORD, Sam (AUS)
182. EARLE, Nathan (AUS)
183. DEMPSTER, Zak (AUS)
184. ROE, Tim (AUS)
185. BOWDEN, Scott (AUS)
186. VON HOFF, Steele (AUS)
187. PORTER, Alex (AUS)

Team Manager: Andrew Christie-Johnston (AUS)