Fot. Cycling Australia

Temperatury sięgające 40 stopni Celsjusza spowodowały skrócenie wyścigów do lat 19 i 23, rozgrywanych w ramach mistrzostw Australii. Ponadto całkowicie odwołano Gran Fondo. 

Poza skróceniem dystansu wyścigów, przesunięto także godziny ich startu. Kolarze i kolarki do lat 19 wystartują już o godz. 6:30, a orlicy i orliczki o godz. 9:00.

Jesteśmy rozczarowani, że musieliśmy odwołać Gran Fondo, zwłaszcza że zapisało się bardzo wielu uczestników. Jestem jednak pewien, że każdy rozumie tę decyzję, która została podjęta z myślą o uczestnikach, wolontariuszach oraz społeczności zamieszkującej Ballarat i Buninyong.

Będziemy obserwować sytuację i jutro mamy spotkanie, na którym ustalimy, czy podejmiemy jakieś dalsze kroki

– powiedział szef Cycling Australia Nick Green.

Australijskie biuro meteorologiczne prognozuje, że w sobotę maksymalna temperatura wyniesie 38 stopni Celsjusza, a minimalna 18 stopni. W niedzielę, czyli wtedy, kiedy zaplanowano wyścigi elity mężczyzn i kobiet, temperatura ma oscylować około 25 stopni Celsjusza w ciągu dnia, zatem wszystko powinno odbyć się zgodnie z planem. Piątkowe wyścigi jazdy indywidualnej na czas elity pań i panów również.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments