Fot. EF Education First - Drapac

Zespół Jonathana Vaughtersa przeszedł przed sezonem 2018 niemal rewolucję. Oprócz nowego sponsora tytularnego i barw strojów, znacząco zmienił się również skład, w którym najbardziej rzucają się w oczy nieobecni wcześniej sprinterzy – Dan McLay i Sacha Modolo. 

To jest kompletnie inna drużyna niż ta, która była w zeszłym sezonie, ale oczywiście posiadająca te same założenia, co wcześniej. To, co stało się w związku ze sponsoringiem sprawiło, że czujemy się inaczej

– powiedział Vaughters portalowi Velonews.

Tym, na którego drużyna EF Education First – Drapac będzie liczyła wiosną jest Sep Vanmarcke, który w poprzednim roku miał problemy ze zdrowiem. Wcześniej Belg wygrał Omloop Het Nieuwsblad (2012), a także notował miejsca na podium w Paryż-Roubaix, Gandawa-Wevelgem czy Tour of Flanders.

Sep nie był w zeszłym roku zdrowy. Jestem głodny tego, by zobaczyć go wiosną w pełni sił

– zapowiada szef EF Education First – Drapac.

O ile Sep Vanmarcke z niezależnych od siebie powodów nie spełnił oczekiwań kierownictwa drużyny towarzyszących podpisywaniu kontraktu, o tyle Rigoberto Urán dostarczył kilka znaczących sukcesów i zarazem radości. Odniósł pamiętne ze względu na niedziałającą przerzutkę zwycięstwo etapowe w Tour de France oraz ukończył ten wielki tour na drugim stopniu podium. Na zakończenie sezonu wygrał też włoski klasyk z Mediolanu do Turynu.

Rigo wyjątkowo pasuje do tegorocznej trasy Touru, dynamicznej i pełnej rozmaitych części. On potrafi się przystosowywać, jest kolarzem darwinowskim i mamy nadzieję, że będzie konkurencyjny

– dodał Jonathan Vaughters.

Skład drużyny EF Education First – Drapac w sezonie 2018 będzie liczył dwudziestu pięciu kolarzy, w tym dziewięciu nowych. W związku z obecnością niewidzianych wcześniej sprinterów – Dana McLaya i Sachy Modolo – ekipa będzie mogła walczyć również w szybkich końcówkach.

Ich obecność jest dla nas czymś nowym. Wokół nich zbudowaliśmy także grupę ludzi. Po raz pierwszy od długiego czasu będziemy mogli rywalizować również w sprintach, z czego bardzo się cieszę

– zakończył Vaughters.

Pełny skład drużyny EF Education First – Drapac na sezon 2018: Matti Breschel (Dania), Nate Brown (USA), Brendan Canty (Australia), Julian Cardona (Kolumbia), Hugh Carthy (Wielka Brytania), Simon Clarke (Australia), Will Clarke (Australia), Lawson Craddock (USA), Alex Howes (USA), Sebastian Langeveld (Holandia), Kim Magnusson (Szwecja), Daniel Martinez (Kolumbia), Dan McLay (Wielka Brytania), Sacha Modolo (Włochy), Daniel Moreno (Hiszpania), Logan Owen (USA), Taylor Phinney (USA), Pierre Rolland (Francja), Tom Scully (Nowa Zelandia), Rigoberto Uran (Kolumbia), Tom Van Asbroeck (Belgia), Sep Vanmarcke (Belgia) and Mike Woods (Kanada).