naszosie.pl

Stary rok się kończy, zaczynają się podsumowania. Dla nas 2017 był więcej niż zadowalający, a to dzięki Wam drodzy czytelnicy! Dziękujemy!

Rok 2017, jeśli chodzi o statystyki odwiedzin naszej strony, był dla nas rokiem rekordowym. W naszą stronę klikaliście prawie 10 milionów razy (6,2 mln w 2016 roku – wzrost rok do roku o 53%)! Zanotowaliśmy 4,4 miliona odwiedzin (2,8 mln w 2016 – wzrost o 55%) i niemalże milion tzw. unikalnych użytkowników (672 tys. w 2016 – wzrost o 41%).

Kim są czytelnicy naszosie.pl?

Dane demograficzne:

Większość naszych czytelników to mężczyźni (86,4%). Najwięcej was jest w wieku 25-34 lat (29,98%).

Lokalizacja:

Ponad 91% odwiedzin strony miało miejsce z Polski, na drugim miejscu jest Wielka Brytania (1,9%), trzecim Niemcy (1,56%). Co ciekawe, w naszą witrynę klikano aż ze 186 krajów świata z takimi egzotycznymi miejscami jak m.in. Mauretania, Grenlandia, Barbados czy Gabon.

Warszawa to miasto gdzie mamy najwięcej czytelników (33,7%), następnie Kraków (9,40%), Wrocław (7,86%), Poznań (5,22%), Katowice (5,05%), Gdańsk (3,10%), Łódź (2,04%), Bydgoszcz (2,04%), Lublin (1,42%). Pierwszą dziesiątkę zamyka Szczecin (1,23%).

Najchętniej czytane teksty 2017:

W związku ze szczególną datą, jaką jest 31 grudnia, uznaliśmy, że powinniśmy sprawdzić jakie teksty zyskały wasze największe zainteresowanie. Musimy przyznać, że niektóre wyniki mocno nas zaskoczyły! Pierwszą dziesiątkę najczęściej czytanych tekstów otwiera najsmutniejsza wiadomość sezonu 2017 – śmiertelny wypadek Michele Scarponiego. Niestety – szokująca wieść zaskoczyła wiele osób.

Na podium znalazły się „letnie” teksty – relacja na żywo z wyścigu elity mężczyzn podczas mistrzostw Polski (tu również byliśmy świadkami sporego zaskoczenia – prawdopodobnie niewielu stawiało na Adriana Kurka z CCC Sprandi Polkowice) oraz Peter Sagan wyrzucony z Tour de France za kraksę z Markiem Cavendishem – jedna z największych kontrowersji całego roku, nie tylko w kolarstwie.

Do czołowej piątki dobiła się znakomita zapowiedź Tour de Pologne „Dobre, bo polskie” – w końcu większość z nas mocno oczekuje na rozpoczęcie polskiego wyścigu WorldTour? Tuż za plecami polskiej imprezy były zdecydowanie zasłużone komplementy Team Sky w stronę Michała Kwiatkowskiego za piękną jazdę w Tour de France.

Szósta lokata to szczęśliwa (chociaż poprzedzona przez niezbyt wesołą) wiadomość dotycząca CCC Sprandi Polkowice – skradziony sprzęt polskiej drużyny udało się odzyskać w ciągu kilkudziesięciu godzin i start w Amstel Gold Race nie był zagrożony. Szczęśliwą siódemką zostało… piwo! Żartobliwe dywagacje na temat złocistego trunku trafiły do „dyszki” chociaż powstały jeszcze w 2016 roku! Ósme miejsce to analiza sytuacji Petera Sagana i Marka Cavendisha – czy wspominaliśmy już, że to jedna z największych kontrowersji roku?

Ostatnie dwa miejsca zajęły z kolei wypowiedzi – Gerainta Thomasa o kraksie, która wyeliminowała Rafała Majkę i Walijczyka z Tour de France oraz Dariusza Banaszka o niezbyt łatwej sytuacji PZKol i decyzjach ministra Witolda Bańki o przerwaniu finansowania związku.

Czołowa dziesiątka tekstów za 2017:

1. Michele Scarponi zginął w wypadku na treningu

2. Relacja „na żywo” z wyścigu elity podczas mistrzostw polski

3. Peter Sagan wyrzucony z Tour de France

4. Zapowiedź Tour de Pologne

5. Team Sky komplementuje Michała Kwiatkowskiego

6. Sprzęt CCC Sprandi Polkowice odnaleziony

7. Co kolarz powinien wiedzieć o piwie?

8. „Łokieć niezgody”

9. Geraint Thomas: „Nie wiem co Majka próbował wykonać”

10. Dariusz Banaszek: „To był atak na suwerenność polskiego kolarstwa”

Bardzo dziękujemy wam nasi czytelnicy za zaufanie jakim nas obdarzacie, będziemy starali się podnosić jakość oferowanych treści na stronie. Mamy nadzieję, że nasi kolarze sprawią nam wiele radości i będziemy wam mogli przekazywać same dobre wiadomości.

Dziękujemy także naszym reklamodawcom, którzy dostrzegli naszą dobrą pracę i postanowili promować swoje marki w naszym serwisie. To dzięki nim możemy stale się rozwijać, brać udział w coraz większej liczbie wyścigów zagranicznych i być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego na szosie. Dziękujemy!

Poprzedni artykułGreg Van Avermaet o konsekwencjach problemów finansowych BMC
Następny artykułTrek – Segafredo skorzysta z hamulców tarczowych
Menedżer sportu, fotograf. Zajmuje się sprzętem, relacjami na żywo i wiadomościami. Miłośnik wszystkiego co słodkie, w wolnym czasie lubi wyskoczyć na rower żeby poudawać, że poważnie trenuje.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments