Vital Concept Club

Nowa francuska drużyna ProContinental wybrała seledynowo-czarne barwy.

Chociaż drużyna założona przez Jerome’a Pineau w sezonie 2018 dopiero zadebiutuje w zawodowym peletonie, to cele są bardzo odważne – już w tym roku uzyskać dziką kartę na Tour de France, a od przyszłego roku trafić do dywizji WorldTour. Głównym sponsorem została firma Vital Concept, która w kończącym się roku wspierała ekipę Fortuneo-Oscaro.

Vital Concept Club

W barwach drużyny zobaczymy znakomitego sprintera Bryana Coquarda, który zostanie niekwestionowanym liderem ekipy. Po nieudanym sezonie 2017 Francuz będzie się starał odbudować formę z 2016 roku gdy walczył o zwycięstwa etapowe w Wielkiej Pętli. W końcówkach powinni się też pokazywać szybcy Kris Boeckmans i Jonas Van Genechten, a na czasówkach o wyniki powalczy Steven Lammertink.

Vital Concept Club

Strój Vital Concept Club powinien się wyróżniać – koszulki są mieszanką seledynowej i czarnej barwy z białymi napisami, a spodenki całe czarne z białym logo sponsora. Przez klatkę piersiową biegnie wąski, czarny pas, a na plecach robi się on dużo szerszy i przesłania ciekawie „splecione” paski z brzucha.

 

Skład Vital Concept Club 2018:

Yoann Bagot, Kris Boeckmans, Bryan Coquard, Erwann Corbel, Arnaud Courteille, Bert de Backer, Corentin Ermenault, Marc Fournier, Adrien Garel, Steven Lammertink, Johan Le Bon, Jérémy Lecroq, Lorrenzo Manzin, Julien Morice, Justin Mottier, Patrick Müller, Quentin Pacher, Kévin Réza, Tanguy Turgis, Jonas van Genechten

Poprzedni artykułRomain Le Roux znalazł drużynę dzięki crowdfundingowi
Następny artykułKto będzie szył stroje ekip WorldTour w sezonie 2018?
Menedżer sportu, fotograf. Zajmuje się sprzętem, relacjami na żywo i wiadomościami. Miłośnik wszystkiego co słodkie, w wolnym czasie lubi wyskoczyć na rower żeby poudawać, że poważnie trenuje.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments