Tour de l'Ain

Choć ukończył zaledwie 21 lat, David Gaudu jest już uznawany za jednego z lepszych francuskich kolarzy w peletonie. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie dane mu będzie wystartować w pierwszym wielkim tourze w karierze.

Według informacji podanych przez portal cyclingpro.net, o planach Marca Madiot wobec młodego francuza mówiło się już od Tour de l’Ain. Po wygraniu etapu i zajęciu drugiej pozycji w generalce, Gaudu został zapewniony, iż w sezonie 2018 otrzyma szansę na zaprezentowanie swoich możliwości podczas jednego z wielkich tourów.

Póki co nie jest jeszcze jasne, w której z najważniejszych etapówek wystartuje kolarz urodzony w 1996 roku. Jednym z najrozsądniejszych pomysłów jest wystawienie go w roli pomocnika na Giro d’Italia. Dzięki temu mógłby zebrać dużo ważnego doświadczenia, jednocześnie nie trzymając na swoich barkach zbyt wielkiej presji. Głównie ze względu na obciążenie psychiczne, jego start w Tour de France jest raczej pieśnią przyszłości.

Dyrekcja zespołu FDJ zapewnia, iż Gaudu wystąpi w Tour de la Provence oraz Volta a Catalunya. Po hiszpańskiej etapówce zapaść ma ostateczna decyzja odnośnie startu w wielkim tourze.