Michał Kapusta / naszosie.pl

Podobnie jak w ubiegłym sezonie, Thibaut Pinot ma zamiar wystartować w Giro d’Italia oraz Tour de France. Tym razem jednak z lepszym skutkiem.

Według portalu cyclingpro.net, lider ekipy Groupama – FDJ ma zamiar ponownie zmierzyć się z dwoma najważniejszymi wyścigami etapowymi w sezonie. W sezonie 2018, pomocne mają być jednak dla niego doświadczenia zebrane w kończącym się roku, co ma zaowocować znacznie lepszymi rezultatami.

Niewykluczone, że nieco inaczej będzie wyglądać wiosna w wykonaniu świetnego Francuza. Przede wszystkim może zabraknąć go na trasie Tour of the Alps, co miałoby pozwolić mu podejść na Giro d’Italia na większej świeżości. Jednocześnie mogłoby to poskutkować mniejszym zmęczeniem podczas lipcowej Wielkiej Pętli, będącej głównym celem sezonu. Jednocześnie Francuz w swoim kraju skupi się raczej na pojedynczych etapach.

W sezonie 2017, Pinot zdołał zająć 4 miejsce w klasyfikacji generalnej Giro d’Italia, przegrywając walkę o podium z Vincenzo Nibalim. Niestety, w Tour de France nie udało mu się powalczyć, co zakończyło się wycofaniem na etapie numer 17.