Fot. PZKol

Zaledwie 20-letnia Justyna Kaczkowska w sezonie 2018 będzie reprezentowała barwy drużyny MAT ATOM Deweloper.

Mistrzyni świata i Europy z 2015 juniorek na torze oraz młodzieżowa mistrzyni Europy w indywidualnym wyścigu na dochodzenie z 2016 roku, podpisała roczną umowę z klubem z Sobótki.

Ten rok zawodniczka urodzona w Jaworze może także zaliczyć do udanych. W lipcu zdobyła złoty krążek podczas Mistrzostw Europy w indywidualnym wyścigu na dochodzenie do lat 23. Z kolei w Pucharze Świata na torze w Pruszkowie, rozegranym w listopadzie bieżącego roku, jako jedyna z polskiej reprezentacji zdobyła złoty medal. Kaczkowska okazała się najlepsza w wyścigu na 3 kilometry.

Z sukcesów szosowych Justyna ma na swoim koncie brązowy medal mistrzostw Polski juniorek w wyścigu ze startu wspólnego z 2015 roku.

Zapytana o to czemu akurat MAT ATOM Sobótka odpowiedziała:

Od zawsze podobało mi się jak dziewczyny z MAT ATOM są zgrane, umieją współpracować ze sobą na wyścigach, a ja właśnie chcę się tego nauczyć i podnieść swój poziom sportowy.

To jest najlepsza ekipa w Polsce dlatego ciesze się, że będę mogła być jej częścią.

Czy to oznacza, że rzadziej będzie można zobaczyć ją na torze?

Nie, nie (śmiech). Będę nadal skupiała się na torze, nie raz udowodniłam, że mogę podjąć walkę z najlepszymi zawodniczkami świata.

W środku roku więcej będę ścigała się na szosie.

Justynie życzymy powodzenia i wiemy, że pod okiem Pauliny Brzeźnej – Bentkowskiej i jej męża Pawła Bentkowskiego, młoda zawodniczka odniesie jeszcze wiele sukcesów.