Foto: DkpCycling

Monika Brzeźna (MAT Atom Deweloper) i Madis Mikhels (Estonia U-17) zostali triumfatorami wyścigu “Dolny Śląsk Tour”.

W miniony weekend w okolicach Wałbrzycha rozegrano wyścig “Dolny Śląsk Tour” w dwóch kategoriach: kobiety open i junior młodszy wśród mężczyzn. Pierwszego dnia rozegrano dwa etapy.

Najpierw rywalizowano w jeździe indywidualnej na czas na Przełęcz Palczyk, a do pokonania było 2800 metrów. Wśród pań najlepsza okazała się Węgierka Monika Kiraly (S.C. Michela Fanini), ale tylko trzy sekundy straciła do niej Katarzyna Wilkos (MAT Atom Deweloper). Najszybciej trasę w juniorach młodszych pokonał Sebastian Stachula (Klks “azalia” Brzóza Królewska).

Po południu na rundach wokół Dobromierza były do pokonania prawie 84 kilometry. U pań o zwycięstwo rywalizowały trzy zawodniczki, a najwięcej sił na finisz zachowała Karolina Karasiewicz (Toruński Klub Kolarski Pacific – Nestlé Fitness Cycling Team). Nową liderką został druga na mecie Monika Brzeźna (MAT Atom Deweloper). Wśród juniorów po sprincie z czteroosobowej grupy najszybszy okazał się Estończyk Joonas Kurits, a jego kolega z reprezentacji – Madis Mikhels został nowym liderem wyścigu.

W ostatnim dniu panie rywalizowały na dystansie ponad 126 kilometrów na rundach wokół Świebodzic. Ze sporą przewagę na metę dojechały dwie zawodniczki MAT Atom Deweloper, a wygrała Aurela Nerlo. Natomiast w klasyfikacji generalnej triumfowała Monika Brzeźna (MAT Atom Deweloper).

Juniorzy młodsi mieli do pokonania jedną rundę mniej, co złożyło się na łączny dystans ponad 101 kilometrów. Etap na solo wygrał Kamil Szymacha (LKS Baszta Golczewo), ale niestety nie wystarczyło to do końcowego triumfu. Cały wyścig padł łupem Estończyka Madis Mikhelsa, a drugi w generalce Sebastian Stachula (Klks “azalia” Brzóza Królewska) stracił do niego 13 sekund.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments