W Chorwacji rozegrano dziś jednodniowy wyścig Poreč Trophy LADIES (1.2), w którym wystartowała polska ekipa MAT ATOM Deweloper Wrocław. Czwarte miejsce zajęła Tamara Szalińska.

Po rywalizacji w Umag Trophy, nadszedł czas na drugą chorwacką jednodniówkę w tym sezonie. W niedzielę zawodniczki ścigały się w nieco ponad 100-kilometrowym Poreč Trophy, rozegranym na pofałdowanej rundzie. Meta została ulokowana na wznoszącej się szosie (600 m; 6,4%).

Na starcie wyścigu stanęła ekipa MAT ATOM Deweloper Wrocław, w składzie której znalazły się: mistrzyni Polski Monika Brzeźna, Martyna Szczęsna, Maja Tracka, Marta Marek, Tamara Szalińska oraz Aleksandra Grudzińska.

Podobnie jak w przypadku środowego Umag Trophy, z wyścigu nie przeprowadzono transmisji bądź relacji tekstowej, przez co jego przebiegu można jedynie domyślać się na podstawie wyników. Peleton dojechał do mety podzielony na dwie części – w pierwszej z nich znajdowało się kilkanaście zawodniczek, w tym dwie kolarki MAT ATOM Deweloper Wrocław, Monika Brzeźna oraz Tamara Szalińska, która ostatecznie uplasowała się na wysokiej, czwartej pozycji.

Zwyciężyła Węgierka Petra Zsankó z RC ARBÖ-ASKÖ Rapso Knittelfeld, która wyprzedziła Elisabeth Ebras (UAE Development Team) i Urškę Pintar (BTC City Ljubljana Zhiraf Ambedo).

Po dwóch startach w Chorwacji, zawodniczki MAT ATOM Deweloper Wrocław wezmą udział między innymi w Trofeo Ponente in Rosa (5-8 marca) oraz Tour de Normandie (14-17 marca).

Jeszcze dziś w męskiej odsłonie Trofej Poreč weźmie udział kilku Polaków. W barwach Voster ATS Team wystartują: Artur Sowiński, Maksymilian Wiśniowski, Mateusz Kostański, Radosław Frątczak, Antoni Olszar oraz Krzysztof Parma, a oprócz nich zobaczymy również Bartosza Rudyka (ATT Investments) i Michała Palutę (Santic-Wibatech).