MAT Atom Deweloper

W Sobótce ściganie zainaugurował również kobiecy peleton. W pierwszym wyścigu w sezonie najmocniejsza okazała się Katarzyna Wilkos (Mat-Atom Deweloper).

Panie rywalizowały na identycznej pętli jak panowie i musiały ją pokonać trzykrotnie. Losy zwycięstwa zostały rozstrzygnięte w sprincie w którym najlepsza okazała się Katarzyna Wilkos. Zawodniczka grupy Mat-Atom Deweloper dotarła na metę w czasie 1:33:12 i o sekundę pokonała koleżankę z ekipy – Łucję Pietrzak. Podium uzupełniła Anna Sagan (TKKF „Pacific” Toruń Nestle Fitness Team).

Wśród juniorów z sukcesu cieszył się Dominik Górak (Warszawski Klub Kolarski), który cztery rundy wokół Sobótki pokonał ze średnią prędkością przekraczającą 40km/h i o ponad minutę wyprzedził drugiego na mecie Macieja Nocenia (GKK Opty-Mazowsze). Pięć sekund po Noceniu na kresce zameldował się Daniel Poniatowski (UKS Moto Agbud Stelweld Jelcz Laskowice).