Lightweight Wheels

Pełen karbon, stożek 48mm, bardzo niska waga i przystosowanie do hamulców tarczowych. Brzmi nieźle, tylko ta cena…

Lightweight jest niemieckim producentem karbonowych kół wyróżniających się znakomitymi osiągami, ale też niezbyt kuszącymi cenami. Dość powiedzieć, że model Fernweg – aerodynamiczny komplet na hamulce tarczowe – kosztuje… 6670 euro. Trzeba jednak przyznać, że firma potrafi stworzyć takie cuda jak ważące niecałe 1000g koła przeznaczone do jazdy po najtrudniejszych podjazdach.

Nowy produkt Lightweight nazywa się Meilenstein i trafia w półkę kół na każdy teren – 48-mm stożek ma profil, który “zmniejsza turbulencje powietrza i poprawia aerodynamikę”, ale jednocześnie obręcz jest na tyle lekka, że komplet, pomimo przystosowania do hamulców tarczowych, waży… 1245g (dla szytek, przy oponach waga rośnie do 1380g). Szerokość wynosi 24mm, więc idealnie spisze się ogumienie w rozmiarze od 25 do 32mm. Przy okazji koła są 10% sztywniejsze od poprzednich modeli.

Problemem staje się z pewnością cena – komplet na oponę to wydatek 4950 euro, a na szytkę 3900 euro. W komplecie otrzymujemy pokrowiec, osie, łyżki do opon i przedłużacz wentyla.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments