Wiggle High5

Trzy nowe zawodniczki zaprezentują się w ekipie Wiggle High5 w pierwszym kobiecym wyścigu nadchodzącego sezonu.

Santos Women’s Tour Down Under w 2018 roku będzie wyścigiem z wyższą kategorią niż w latach poprzednich (2.1). Zawodniczki od 11 do 14 stycznia przejadą łącznie ponad 380 kilometrów, a wszystko powinno rozstrzygnąć się na drugim etapie podczas wspinaczki na Mengler’s Hill.

Brytyjska ekipa przedstawiła dzisiaj skład na ten wyścig. W drużynie zadebiutują Eri Yonamine, Macey Stewart oraz zaprezentowana wczoraj 20. letnia mistrzyni świata z toru  – Włoszka Rachele Barbieri. W Australii będą ścigały się także Annette Edmondson, Amy Cure i Audrey Cordon Ragot. W poprzednich latach zawodniczki Wiggle High5 notowały etapowe sukcesy i podobne cele będą przyświecały także w nadchodzącej edycji.

Santos Tour Down Under to dla nas niezwykle ważny wyścig. Ja oraz dyrektor sportowy jesteśmy Australijkami i jest to trochę dla nas jak rodzima impreza. Nasza ekipa jest coraz bardziej sprinterska, rozwinęłyśmy się pod tym kątem i liczymy na dobre wyniki. Poza tym australijski rynek jest dominującym dla naszych sponsorów (Wiggle i High5). Nie będziemy miały zawodniczek na klasyfikację generalną, ale będziemy się starały pokazywać w wielu akcjach.

– powiedziała właścicielka ekipy, Rochelle Gilmore.

Skład Wiggle High5 na Santos Tour Down Under:

Annette Edmondson, Amy Cure, Audrey Cordon Ragot, Eri Yonamine, Macey Stewart oraz Rachele Barbieri.