Fot. Manzana Postobon

Kolumbijska drużyna z licencją Pro Continental Manzana Postobon poinformowała, że w sezonie 2018 będzie ścigało się w jej barwach siedemnastu kolarzy, w tym dwóch nowych – Fabio Duarte i Jordán Parra. 

Zadaniem 31-letniego Duarte jest wnieść do drużyny doświadczenie, a także odnaleźć dobrą formę, którą prezentował ścigając się w innych składach – między innymi w Androni. Z kolei 23-letni Parra jest sprinterem i będzie pomagał Juanowi Sebastianowi Mulano.

W składzie na przyszły rok zabraknie Hiszpana Antonio Piedry, który zajmie się trenowaniem młodych kolarzy. Natomiast z kierownictwa ekipy odeszła Luisa Fernanda Ríos, którą zastąpi Alejandro Restrepo.

W 2017 roku drużyna Manzana Postobon zadebiutowała w wyścigu Vuelta a España i w przyszłym sezonie również będzie liczyła na otrzymywanie zaproszeń na wyścigi rangi World Tour. Poza tym skoncentruje się na imprezach rozgrywanych w Ameryce Południowej, Europie i Azji. Ściganie zainauguruje w lutym, w nowej kolumbijskiej “etapówce” Colombia Oro y Paz (kat. 2.1).

Pełny skład drużyny Manzana Postobon na sezon 2018: Fabio Duarte, Jordán Arley Parra, Sebastián Molano Benavides, Juan Pablo Villegas, Jetse Bol, Ricardo Vilela, Hernando Bohórquez, Bernardo Suaza, Fernando Orjuela, Yecid Sierra, Juan Felipe Osorio, Aldemar Reyes Ortega, Hernán Aguirre Calpa, Wilmar Andrés Paredes, Sergio Higuita, Jhojan García oraz Juan José Amador.