Fot. Boels-Dolmans

Program startów na sezon 2018 byłej mistrzyni świata Lizzie Deignan nie został jeszcze sfinalizowany, ale jej pierwszym wielkim celem na pewno będzie Amstel Gold Race. 

28-letnia Brytyjka pochodząca z Yorkshire zajęła w zeszłym sezonie drugie miejsca we wszystkich trzech ardeńskich klasykach, które wygrała jej koleżanka z drużyny Boels-Dolmans Anna van der Breggen.

Potencjał do wyścigów jednodniowych Deignan zaprezentowała wygrywając Tour of Flanders i Flèche Wallonne (w 2014 roku).

Program startów na przyszły sezon nie został jeszcze sfinalizowany, ale chciałabym wygrać Amstel Gold Race. Ten wyścig jest moim wielkim celem, więc na koniec wiosny planuję być w szczytowej formie.

Ukończenie ardeńskich klasyków na drugim miejscu pokazało, że jestem w stanie dobrze prezentować się w tych wyścigach, ale odniesienie zwycięstw we wszystkich trzech nie jest moim celem. W każdym z nich odgrywa rolę wiele czynników, których nie mogę kontrolować. Bycie w dobrej formie w tryptyku będzie zależało po prostu od dyspozycji, którą będę miała w tym momencie sezonu

– powiedziała Lizzie Deignan tygodnikowi “Cycling Weekly”.

Planując przyszły sezon Deignan nie zapomina o mistrzostwach świata w Insbrucku. Ma zamiar dokonać rekonesansu trasy, która zawiera ponad 2400 metrów wspinaczki. Przygotowania do światowego czempionatu w Bergen zakłóciło Brytyjce zapalenie wyrostka robaczkowego.

Z tego, co czytałam i słyszałam podoba mi się trasa w Insbrucku. Jest bardzo pagórkowata, a to mi odpowiada. Nigdy przedtem nie myślałam o sobie jako o góralce, ale w ostatnich latach udowodniłam, że jestem w stanie dobrze prezentować się w cięższych wyścigach

– dodała Deignan.

Po operacji usunięcia wyrostka Lizzie Deignan musiała spędzić dziesięć dni w łóżku, co spowodowało utratę części mięśni w nogach, a co za tym idzie również utratę siły. Konsekwencje są odczuwalne teraz, gdy Brytyjka wznowiła treningi i wzięła udział w torowej imprezie Revolution Series. Mimo wszystko ma nadzieję, że skutki tych problemów nie będą odczuwalne w trakcie sezonu, oraz że wróci do pełni formy.