Fot. Wanty-Groupe Gobert

Przedłużenia kontraktów Simone Antoniniego i Marka McNally`ego są ostatnią aktywnością kadrową drużyny Wanty-Groupe Gobert przed sezonem 2018. Podopieczni Hilaire`a Van der Schuerena chcą być konkurencyjni w klasykach i sprintach. 

28-letni Brytyjczyk Mark McNally mieszkający w Belgii, w minionym sezonie bardzo często zabierał się w ucieczki. Przed peletonem jechał między innymi w Tour of Flanders i Gandawa-Wevelgem. 26-letni Włoch Simone Antonini jest z kolei lojalnym pomocnikiem, który ciężko pracuje na czele peletonu na rzecz swoich liderów.

Pięciu kolarzy opuściło drużynę: Kenny Dehaes, Robin Stenuit i Guillaume Levarlet założą w przyszłym roku inne koszulki, a Frederik Veuchelen i Danilo Napolitano zakończyli kariery. Odd Christian Eiking (FDJ), Boris Vallée (Fortuneo-Oscaro), Timothy Dupont (Crelan-Willems) oraz Bart De Clercq (Lotto-Soudal) są z kolei nowymi nabytkami belgijskiego składu ścigającego się z licencją Pro Continental.

Antonini i McNally są kolarzami zawsze chętnymi do pracy. Praca na rzecz pościgu czy odwrotnie, w ucieczce, nie może zostać nie doceniona. W rezultacie odnoszą mniej osobistych sukcesów, ale drużyna może czerpać korzyści z ich pracy.

Na papierze jesteśmy silniejsi niż w sezonie 2017. Teraz wszystko zależy od zawodników. Nowo pozyskani Bart De Clercq i Odd Christian Eiking będą wspierać utalentowanego francuskiego górala Guillaume`a Martina. Mam nadzieję, że z tymi kolarzami zaprezentujemy się z dobrej strony również w ardeńskich klasykach – to coś, czego brakowało nam w ostatnich sezonach.

W 2017 rok Yoann Offredo udowodnił, że jest w stanie walczyć w wielkich klasykach. Miejmy nadzieję, że będzie to kontynuował w przyszłym sezonie. W brukowanych wyścigach jednodniowych oczekuję wiele od Frederika Backaerta and Guillaume`a Van Keirsbulcka.

W sprintach możemy polegać na szybkich nogach Timothy`ego Duponta i Andrei Pasqualona. Nasz nowy Walończyk Boris Vallée będzie ich rozprowadzał, ale gdy nie będą w stanie finiszować, sam będzie próbował

– tak w telegraficznym skrócie według Van der Schuerena będzie wyglądał sezon 2018 w wykonaniu drużyny Wanty-Groupe Gobert.

Pełny skład drużyny Wanty-Groupe Gobert na sezon 2018: 

Simone Antonini, 26 (Włochy)
Frederik Backaert, 27
Jérôme Baugnies, 30
Thomas Degand, 31
Tom Devriendt, 26
Fabien Doubey, 24 (Francja)
Wesley Kreder, 27 (Holandia)
Guillaume Martin, 24 (Francja)
Mark McNally, 28 (Wielka Brytania)
Xandro Meurisse, 25
Marco Minnaard, 28 (Holandia)
Yoann Offredo, 31 (Francja)
Andrea Pasqualon, 29 (Włochy)
Dion Smith, 24 (Nowa Zelandia)
Guillaume Van Keirsbulck, 26
Pieter Vanspeybrouck, 30
Kevin Van Melsen, 30