Tour of Hainan

Kolarz Monkey Town Continental Team był najlepszy po finiszu z kilkudziesięcioosobowej grupy. Liderem pozostał Jacopo Mosca (Wilier Triestina – Selle Italia).

Przedostatni etap wyścigu w Hainan wydawał się dużo łatwiejszy niż wczorajszy, królewski. Na początku czekała premia górska pierwszej kategorii, ale druga część była dużo łatwiejsza.

Na pierwszym podjeździe dnia stawka zaczęła się mocno dzielić. Początkowo od peletonu odjechało dziesięciu zawodników, ale już na zjazdach grupa zwiększyła się do 36 nazwisk. Jeszcze przed kolejnymi podjazdami sytuacja kolejny raz się zmieniła – na czele znalazł się nowy “peleton”, a po kilku kilometrach ucieczkę stworzyli Andrii Vasylyuk (Kolss), Martin Schappi (Szwajcaria), Jianpeng Liu (Hengxiang) i Sergei Tvetcov (Jelly Belly).

Ostatnia premia górska nie wprowadziła większych zmian, ale mocno pomniejszony peleton dogonił harcowników na ostatnich 10km. W sprincie z grupy 45 kolarzy najszybszy był Marco Zanotti (Monkey Town), który pokonał swojego rodaka Marco Maronese (Bardiani-CSF) i Łotysza Emilsa Liepinsa (Delko Marseille Provence KTM). Liderem pozostał szósty dziś Jacopo Mosca (Wilier Triestina – Selle Italia).

Druga część peletonu straciła ponad 26 minut.

Wyniki ósmego etapu:

1 Marco Zanotti (Ita) Monkey Town Continental Team 4:57:47
2 Marco Maronese (Ita) Bardiani – CSF 0:00:00
3 Emils Liepins (Lat) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:00
4 Mykhaylo Kononenko (Ukr) Kolss Cycling Team 0:00:00
5 Fabian Lienhard (SUI) Team Vorarlberg 0:00:00
6 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:00:00
7 Jacob Rathe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:00:00
8 Robbie Hucker (Aus) IsoWhey Sports – SwissWellness 0:00:00
9 Oscar Pujol Munoz (Esp) Team Ukyo 0:00:00
10 Robert Stannard (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:00
11 Joab Schneiter (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:00:00
12 Gian Friesecke (SUI) Team Vorarlberg 0:00:00
13 Benjamin Prades Reverter (Esp) Team Ukyo 0:00:00
14 Asbjørn Kragh Andersen (Den) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:00
15 Mirco Maestri (Ita) Bardiani – CSF 0:00:00
16 Chris Prendergast (Can) H&R Block Pro Cycling Team 0:00:00
17 Sergiy Grechyn (Ukr) Hainan Jilun Cycling Team 0:00:00
18 Andrii Bratashchuk (Ukr) Kolss Cycling Team 0:00:00
19 Gordian Banzer (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:00:00
20 Justin Paroz (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:00:00
21 Ivar Slik (Ned) Monkey Town Continental Team 0:00:00
22 Marc De Maar (Ned) Hengxiang Cycling Team 0:00:00
23 Dimitri Bussard (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:00:00
24 Radoslav Konstantinov (Bul) Hainan Jilun Cycling Team 0:00:00
25 Jianpeng Liu (Chn) Hengxiang Cycling Team 0:00:00
26 Maarten De Jonge (Ned) Monkey Town Continental Team 0:00:00
27 Thierry Hupond (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:00
28 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:00:00
29 Patrick Schelling (SUI) Team Vorarlberg 0:00:00
30 Bo Wang (Chn) Hengxiang Cycling Team 0:00:00
31 Andriy Vasylyuk (Ukr) Kolss Cycling Team 0:00:00
32 Mingrun Chen (Chn) Hengxiang Cycling Team 0:00:00
33 Jordan Cheyne (Can) Jelly Belly p/b Maxxis 0:00:00
34 Cristian Andres Peña Meneses (Col) RTS – Monton Racing Team 0:00:00
35 Jason Lea (Aus) IsoWhey Sports – SwissWellness 0:00:00
36 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina – Selle Italia 0:00:00
37 Oleksandr Prevar (Ukr) Kolss Cycling Team 0:00:00
38 Jai Hindley (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:00
39 Martin Schäppi (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:00:00
40 Luca Raggio (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:00:00
41 Sam Crome (Aus) IsoWhey Sports – SwissWellness 0:00:07
42 Taylor Shelden (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:00:07
43 Serghei Tvetcov (Rou) Jelly Belly p/b Maxxis 0:00:09
44 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani – CSF 0:00:10
45 Joseph Cooper (NZl) IsoWhey Sports – SwissWellness 0:00:18
46 Rodrigo Araque Lorente (Esp) Team Ukyo 0:16:18
47 Vitaliy Buts (Ukr) Kolss Cycling Team 0:16:18
48 Oleksandr Polivoda (Ukr) Kolss Cycling Team 0:16:18
49 Martin Lavric (Slo) Attaque Team Gusto 0:21:55
50 Yadong Wang (Chn) Beijing XDS – Innova Cycling Team 0:21:55
51 Zhiwen Chen (Chn) Giant Cycling Team 0:21:55
52 Samuel Jenner (Aus) Mitchelton – Scott 0:21:55
53 Jiankun Liu (Chn) Mitchelton – Scott 0:21:55
54 Sven Van Luijk (Ned) Monkey Town Continental Team 0:21:55
55 Juan Jose De Jesus Carrero Acosta (Col) Hainan Jilun Cycling Team 0:21:55
56 Jonathan Couanon (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:21:55
57 Zsolt Dér (Hun) Team Vorarlberg 0:21:55
58 Jon Aberasturi Izaga (Esp) Team Ukyo 0:21:55
59 Reinier Honig (Ned) Team Vorarlberg 0:21:55
60 Benjamin Dyball (Aus) Delko – Marseille Provence KTM 0:21:55
61 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk 0:21:55
62 Umberto Poli (Ita) Team Novo Nordisk 0:21:55
63 Andriy Kulyk (Ukr) Kolss Cycling Team 0:21:55
64 Lukas Meiler (GER) Team Vorarlberg 0:21:55
65 Simone Sterbini (Ita) Bardiani – CSF 0:26:24
66 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina – Selle Italia 0:26:24
67 Paolo Simion (Ita) Bardiani – CSF 0:26:24
68 Sam Brand (GBr) Team Novo Nordisk 0:26:24
69 Reid McClure (Can) Team Novo Nordisk 0:26:24
70 Rick Van Breda (Ned) Monkey Town Continental Team 0:26:24
71 Joris Blokker (Ned) Monkey Town Continental Team 0:26:24
72 Enrico Barbin (Ita) Bardiani – CSF 0:26:24
73 Polychronis Tzortzakis (Gre) RTS – Monton Racing Team 0:26:24
74 Dylan Page (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:26:24
75 Stephan Bakker (Ned) Monkey Town Continental Team 0:26:24
76 Lukas Spengler (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:26:24
77 Martin Meiler (GER) Team Vorarlberg 0:26:24
78 Abdullojon Akparov (Uzb) Beijing XDS – Innova Cycling Team 0:26:24
79 Mikel Aristi Gardoki (Esp) Delko – Marseille Provence KTM 0:26:24
80 Eiichi Hirai (Jpn) Team Ukyo 0:26:24
81 Michael Sheehan (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:26:24
82 Ulises Alfredo Castillo Soto (Mex) Jelly Belly p/b Maxxis 0:26:24
83 Tanzou Tokuda (Jpn) Team Ukyo 0:26:24
84 Wen Chung Huang (Tpe) Attaque Team Gusto 0:26:24
85 Hang Shi (Chn) Giant Cycling Team 0:26:24
86 Paolo Lunardon (Ita) RTS – Monton Racing Team 0:26:24
87 Martin Laas (Est) Delko – Marseille Provence KTM 0:26:24
88 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:26:24
89 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:26:24
90 Zheng Zhang (Chn) Hengxiang Cycling Team 0:26:24
91 Steven Manuel Cuesta Zamora (Col) Hainan Jilun Cycling Team 0:26:24
92 Meng Yan (Chn) Hengxiang Cycling Team 0:26:24
93 Jure Rupnik (Slo) H&R Block Pro Cycling Team 0:26:24
94 Alexis Cartier (Can) H&R Block Pro Cycling Team 0:26:50
95 Travis Samuel (Can) H&R Block Pro Cycling Team 0:26:50
DNF Timothy Guy (Aus) Attaque Team Gusto
DNF Mehdi Benhamouda (Fra) Team Novo Nordisk
DNF Fuwen Xue (Chn) Mitchelton – Scott
DNF Gerd De Keijzer (Ned) Team Novo Nordisk
DNF Marc-Antoine Nadon (Can) H&R Block Pro Cycling Team
DNF Benjamin Hill (Aus) Attaque Team Gusto
DNF Tianhao Gu (Chn) Giant Cycling Team
DNS Miras Torekhanov (Kaz) Keyi – Look Cycling Team
DNS Weijie Hou (Chn) Keyi – Look Cycling Team
DNS Maxat Ayazbayev (Kaz) Keyi – Look Cycling Team
DNS Daniel Dominguez Barragan (Esp) Keyi – Look Cycling Team
DNS Bieken Nazaerbieke (Chn) Keyi – Look Cycling Team

Klasyfikacja generalna po ósmym etapie:

1 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 33:10:10
2 Benjamin Prades Reverter (Esp) Team Ukyo 0:00:03
3 Marco Zanotti (Ita) Monkey Town Continental Team 0:00:07
4 Mykhaylo Kononenko (Ukr) Kolss Cycling Team 0:00:08
5 Marc De Maar (Ned) Hengxiang Cycling Team 0:00:08
6 Emils Liepins (Lat) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:14
7 Jianpeng Liu (Chn) Hengxiang Cycling Team 0:00:15
8 Andriy Vasylyuk (Ukr) Kolss Cycling Team 0:00:17
9 Patrick Schelling (SUI) Team Vorarlberg 0:00:20
10 Oscar Pujol Munoz (Esp) Team Ukyo 0:00:20
11 Robbie Hucker (Aus) IsoWhey Sports – SwissWellness 0:00:21
12 Gordian Banzer (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:00:21
13 Dimitri Bussard (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:00:21
14 Jai Hindley (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:21
15 Thierry Hupond (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:21
16 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:00:21
17 Jordan Cheyne (Can) Jelly Belly p/b Maxxis 0:00:25
18 Justin Paroz (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:00:52
19 Maarten De Jonge (Ned) Monkey Town Continental Team 0:00:57
20 Oleksandr Prevar (Ukr) Kolss Cycling Team 0:01:30
21 Joseph Cooper (NZl) IsoWhey Sports – SwissWellness 0:01:42
22 Ivar Slik (Ned) Monkey Town Continental Team 0:01:52
23 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani – CSF 0:01:54
24 Gian Friesecke (SUI) Team Vorarlberg 0:01:55
25 Sam Crome (Aus) IsoWhey Sports – SwissWellness 0:02:04
26 Andrii Bratashchuk (Ukr) Kolss Cycling Team 0:02:46
27 Bo Wang (Chn) Hengxiang Cycling Team 0:02:46
28 Mirco Maestri (Ita) Bardiani – CSF 0:03:06
29 Joab Schneiter (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:03:10
30 Asbjørn Kragh Andersen (Den) Delko – Marseille Provence KTM 0:03:10
31 Taylor Shelden (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:03:17
32 Chris Prendergast (Can) H&R Block Pro Cycling Team 0:03:42
33 Mingrun Chen (Chn) Hengxiang Cycling Team 0:03:52
34 Radoslav Konstantinov (Bul) Hainan Jilun Cycling Team 0:05:10
35 Robert Stannard (Aus) Mitchelton – Scott 0:05:48
36 Marco Maronese (Ita) Bardiani – CSF 0:07:42
37 Fabian Lienhard (SUI) Team Vorarlberg 0:07:52
38 Jason Lea (Aus) IsoWhey Sports – SwissWellness 0:07:52
39 Cristian Andres Peña Meneses (Col) RTS – Monton Racing Team 0:07:52
40 Serghei Tvetcov (Rou) Jelly Belly p/b Maxxis 0:07:57
41 Martin Schäppi (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:08:27
42 Jacob Rathe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:09:13
43 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina – Selle Italia 0:13:21
44 Sergiy Grechyn (Ukr) Hainan Jilun Cycling Team 0:14:35
45 Oleksandr Polivoda (Ukr) Kolss Cycling Team 0:17:45
46 Vitaliy Buts (Ukr) Kolss Cycling Team 0:19:20
47 Rodrigo Araque Lorente (Esp) Team Ukyo 0:20:43
48 Sven Van Luijk (Ned) Monkey Town Continental Team 0:23:26
49 Reinier Honig (Ned) Team Vorarlberg 0:24:34
50 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk 0:25:05
51 Juan Jose De Jesus Carrero Acosta (Col) Hainan Jilun Cycling Team 0:25:05
52 Zhiwen Chen (Chn) Giant Cycling Team 0:25:37
53 Enrico Barbin (Ita) Bardiani – CSF 0:26:45
54 Luca Raggio (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:26:57
55 Simone Sterbini (Ita) Bardiani – CSF 0:27:21
56 Jon Aberasturi Izaga (Esp) Team Ukyo 0:27:25
57 Mikel Aristi Gardoki (Esp) Delko – Marseille Provence KTM 0:27:28
58 Yadong Wang (Chn) Beijing XDS – Innova Cycling Team 0:28:38
59 Sam Brand (GBr) Team Novo Nordisk 0:29:34
60 Meng Yan (Chn) Hengxiang Cycling Team 0:29:34
61 Andriy Kulyk (Ukr) Kolss Cycling Team 0:29:43
62 Umberto Poli (Ita) Team Novo Nordisk 0:30:07
63 Steven Manuel Cuesta Zamora (Col) Hainan Jilun Cycling Team 0:31:52
64 Wen Chung Huang (Tpe) Attaque Team Gusto 0:32:24
65 Travis Samuel (Can) H&R Block Pro Cycling Team 0:32:37
66 Jiankun Liu (Chn) Mitchelton – Scott 0:32:51
67 Dylan Page (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:34:07
68 Ulises Alfredo Castillo Soto (Mex) Jelly Belly p/b Maxxis 0:34:14
69 Paolo Simion (Ita) Bardiani – CSF 0:34:16
70 Lukas Spengler (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:34:16
71 Samuel Jenner (Aus) Mitchelton – Scott 0:34:40
72 Abdullojon Akparov (Uzb) Beijing XDS – Innova Cycling Team 0:36:16
73 Jonathan Couanon (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:36:28
74 Lukas Meiler (GER) Team Vorarlberg 0:36:30
75 Eiichi Hirai (Jpn) Team Ukyo 0:37:02
76 Michael Sheehan (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:37:32
77 Zsolt Dér (Hun) Team Vorarlberg 0:37:55
78 Zheng Zhang (Chn) Hengxiang Cycling Team 0:39:03
79 Jure Rupnik (Slo) H&R Block Pro Cycling Team 0:39:09
80 Reid McClure (Can) Team Novo Nordisk 0:39:09
81 Hang Shi (Chn) Giant Cycling Team 0:39:09
82 Benjamin Dyball (Aus) Delko – Marseille Provence KTM 0:39:20
83 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:40:02
84 Martin Laas (Est) Delko – Marseille Provence KTM 0:40:30
85 Joris Blokker (Ned) Monkey Town Continental Team 0:40:53
86 Stephan Bakker (Ned) Monkey Town Continental Team 0:40:59
87 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:40:59
88 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina – Selle Italia 0:41:08
89 Rick Van Breda (Ned) Monkey Town Continental Team 0:41:40
90 Martin Meiler (GER) Team Vorarlberg 0:42:27
91 Tanzou Tokuda (Jpn) Team Ukyo 0:47:38
92 Alexis Cartier (Can) H&R Block Pro Cycling Team 0:50:08
93 Polychronis Tzortzakis (Gre) RTS – Monton Racing Team 0:54:17
94 Paolo Lunardon (Ita) RTS – Monton Racing Team 0:56:22
95 Martin Lavric (Slo) Attaque Team Gusto 0:57:34