LottoNL-Jumbo

Holender triumfował na piątym etapie po sprincie ze zmniejszonego peletonu. Liderem pozostał Tim Wellens (Lotto-Soudal).

W poniedziałek kolarze mieli do pokonania najdłuższy odcinek wyścigu – 212.2km z Liuzhou do Guilin. W drugiej części na startujących czekały podjazdy, ale ostatni z nich kończył się ponad 30km przed finiszem.

Peleton długo nie odpuszczał ucieczki, by walczyć o bonusowe sekundy 29km po starcie. Na premii lotnej drugie miejsce zajął lider wyścigu Tim Wellens (Lotto-Soudal), dzięki czemu powiększył przewagę w klasyfikacji generalnej do 6 sekund. Po finiszu nastąpiło rozluźnienie i do przodu wyrwali Daniel Oss (BMC), William Clarke (Cannondale-Drapac) i Fabricio Ferrari (Caja Rural-Seguros RGA). Przewaga nie była zbyt duża i akcja skończyła się na ostatnim podjeździe dnia.

Na czele znalazła się wtedy nieco zredukowana, 70-osobowa grupa. O wygranej kolejny raz zdecydował sprint, a najlepszy okazał się Dylan Groenewegen (LottoNL-Jumbo), który minimalnie pokonał Fernando Gavirię (Quick-Step Floors). Tuż za wspomnianą dwójką finiszował Magnus Cort Nielsen (Orica-Scott).

Wyniki:

1 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 5:04:21
2 Fernando Gaviria Rendon (Col) Quick Step Floors 0:00:00
3 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica – Scott 0:00:00
4 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb 0:00:00
5 Pierpaolo De Negri (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:00:00
6 Roger Kluge (GER) Orica – Scott 0:00:00
7 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain – Merida 0:00:00
8 Wouter Wippert (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:00
9 Rick Zabel (GER) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
10 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
11 Mekseb Debesay (Eri) Team Dimension Data 0:00:00
12 Ryan Gibbons (RSA) Team Dimension Data 0:00:00
13 Shane Archbold (NZl) Bora – Hansgrohe 0:00:00
14 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 0:00:00
15 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:00:00
16 Tim Wellens (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
17 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 0:00:00
18 Silvio Herklotz (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:00
19 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
20 Danny Van Poppel (Ned) Team Sky 0:00:00
21 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Quick Step Floors 0:00:00
22 Daniel Teklehaimanot (Eri) Team Dimension Data 0:00:00
23 Rémi Cavagna (Fra) Quick Step Floors 0:00:00
24 Owain Doull (GBr) Team Sky 0:00:00
25 Grégory Rast (SUI) Trek – Segafredo 0:00:00
26 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 0:00:00
27 Jesús Herrada (Esp) Movistar Team 0:00:00
28 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 0:00:00
29 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team 0:00:00
30 Luka Pibernik (Slo) Bahrain – Merida 0:00:00
31 Giacomo Berlato (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:00:00
32 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:00:00
33 Silvan Dillier (SUI) BMC Racing Team 0:00:00
34 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:00:00
35 Wout Poels (Ned) Team Sky 0:00:00
36 Grega Bole (Slo) Bahrain – Merida 0:00:00
37 José Mendes (Por) Bora – Hansgrohe 0:00:00
38 Lars Boom (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
39 Rein Taaramäe (Est) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
40 Julian Alaphilippe (Fra) Quick Step Floors 0:00:00
41 Mikel Landa Meana (Esp) Team Sky 0:00:00
42 Michael Mørkøv (Den) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
43 Gijs Van Hoecke (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
44 Lukasz Wisniowski (Pol) Team Sky 0:00:00
45 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:00:00
46 Daan Olivier (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
47 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team 0:00:00
48 Niccolò Bonifazio (Ita) Bahrain – Merida 0:00:00
49 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
50 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates 0:00:00
51 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates 0:00:00
52 Lachlan Morton (Aus) Team Dimension Data 0:00:00
53 Jon Irisarri Rincon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
54 Andrei Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:00:00
55 Adam Hansen (Aus) Lotto – Soudal 0:00:00
56 Hugh Carthy (GBr) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:00
57 Jack Haig (Aus) Orica – Scott 0:00:00
58 Laurent Didier (Lux) Trek – Segafredo 0:00:00
59 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 0:00:00
60 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team 0:00:00
61 Louis Vervaeke (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
62 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:00
63 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:00:00
64 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:00
65 Sep Vanmarcke (Bel) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:00
66 Leopold König (Cze) Bora – Hansgrohe 0:00:00
67 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:00:00
68 Jens Keukeleire (Bel) Orica – Scott 0:00:00
69 José Herrada (Esp) Movistar Team 0:00:00
70 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain – Merida 0:00:00
71 Marco Haller (AUT) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
72 Ángel Vicioso Arcos (Esp) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
73 Lawson Craddock (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:00
74 Thomas De Gendt (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
75 Davide Martinelli (Ita) Quick Step Floors 0:00:00
76 Nicolas Dougall (RSA) Team Dimension Data 0:00:18
77 Christopher Juul-Jensen (Den) Orica – Scott 0:00:20
78 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 0:00:37
79 Pieter Serry (Bel) Quick Step Floors 0:02:05
80 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:02:05
81 Pascal Ackermann (GER) Bora – Hansgrohe 0:05:35
82 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky 0:05:35
83 Bernhard Eisel (AUT) Team Dimension Data 0:05:35
84 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team 0:05:35
85 Jay Robert Thomson (RSA) Team Dimension Data 0:07:19
86 Albert Timmer (Ned) Team Sunweb 0:08:11
87 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb 0:08:11
88 William Clarke (Aus) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:08:11
89 Robert Wagner (GER) Team LottoNL – Jumbo 0:08:11
90 Meiyin Wang (Chn) Bahrain – Merida 0:08:11
91 Andrea Guardini (Ita) UAE Team Emirates 0:08:11
92 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team 0:08:11
93 Miguel Angel Benito Diez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:08:11
94 Max Walscheid (GER) Team Sunweb 0:08:11
95 Nuno Bico (Por) Movistar Team 0:08:11
96 Jonathan Lastra Martinez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:08:11
97 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:08:11
98 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:08:11
99 Masakazu Ito (Jpn) Nippo – Vini Fantini 0:08:11
100 Marco Mathis (GER) Team Katusha – Alpecin 0:11:09
101 Dylan Page (SUI) Caja Rural – Seguros RGA 0:11:09
102 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek – Segafredo 0:11:09
103 Kohei Uchima (Jpn) Nippo – Vini Fantini 0:11:09
104 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team 0:11:09
105 Martin Velits (Svk) Quick Step Floors 0:11:09
106 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora – Hansgrohe 0:11:09
107 Moreno Hofland (Ned) Lotto – Soudal 0:14:16
108 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team 0:14:16
109 Matteo Pelucchi (Ita) Bora – Hansgrohe 0:14:16
110 Hector Carretero (Esp) Movistar Team 0:14:16
111 Antonio Molina Canet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:14:16
112 Enzo Wouters (Bel) Lotto – Soudal 0:16:44
113 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team 0:16:44
114 Nicolas Marini (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:16:44
115 Caleb Ewan (Aus) Orica – Scott 0:25:23
DNF Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha – Alpecin
DNS Janez Brajkovic (Slo) Bahrain – Merida
DNS Kazushige Kuboki (Jpn) Nippo – Vini Fantini

Klasyfikacja generalna:

1 Tim Wellens (Bel) Lotto – Soudal 17:13:19
2 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:00:06
3 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 0:00:11
4 Julian Alaphilippe (Fra) Quick Step Floors 0:00:15
5 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:00:18
6 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 0:00:24
7 Wout Poels (Ned) Team Sky 0:00:24
8 Silvan Dillier (SUI) BMC Racing Team 0:00:29
9 Rein Taaramäe (Est) Team Katusha – Alpecin 0:00:29
10 Mekseb Debesay (Eri) Team Dimension Data 0:00:31
11 Rémi Cavagna (Fra) Quick Step Floors 0:00:31
12 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica – Scott 0:00:36
13 Jesús Herrada (Esp) Movistar Team 0:00:37
14 Grega Bole (Slo) Bahrain – Merida 0:00:41
15 Hugh Carthy (GBr) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:41
16 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:00:44
17 Mikel Landa Meana (Esp) Team Sky 0:00:44
18 Lachlan Morton (Aus) Team Dimension Data 0:00:46
19 Jack Haig (Aus) Orica – Scott 0:00:55
20 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 0:01:00
21 Louis Vervaeke (Bel) Lotto – Soudal 0:01:05
22 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb 0:01:09
23 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 0:01:17
24 Silvio Herklotz (GER) Bora – Hansgrohe 0:01:17
25 Jens Keukeleire (Bel) Orica – Scott 0:01:17
26 Laurent Didier (Lux) Trek – Segafredo 0:01:17
27 Adam Hansen (Aus) Lotto – Soudal 0:01:29
28 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto – Soudal 0:01:37
29 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:01:39
30 José Mendes (Por) Bora – Hansgrohe 0:01:39
31 Niccolò Bonifazio (Ita) Bahrain – Merida 0:01:50
32 Luka Pibernik (Slo) Bahrain – Merida 0:02:17
33 Giacomo Berlato (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:02:20
34 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates 0:02:20
35 Ryan Gibbons (RSA) Team Dimension Data 0:02:41
36 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Quick Step Floors 0:02:44
37 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team 0:02:47
38 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain – Merida 0:02:47
39 Leopold König (Cze) Bora – Hansgrohe 0:03:01
40 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:03:07
41 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team 0:03:32
42 Nicolas Dougall (RSA) Team Dimension Data 0:03:36
43 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural – Seguros RGA 0:03:47
44 Daniel Teklehaimanot (Eri) Team Dimension Data 0:03:49
45 Daan Olivier (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:03:52
46 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:03:53
47 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 0:04:00
48 Grégory Rast (SUI) Trek – Segafredo 0:04:04
49 Sep Vanmarcke (Bel) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:04:20
50 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 0:04:35
51 Fernando Gaviria Rendon (Col) Quick Step Floors 0:04:42
52 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:05:07
53 Andrei Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:05:14
54 Rick Zabel (GER) Team Katusha – Alpecin 0:05:18
55 Michael Mørkøv (Den) Team Katusha – Alpecin 0:05:18
56 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team 0:05:18
57 Lukasz Wisniowski (Pol) Team Sky 0:05:18
58 Shane Archbold (NZl) Bora – Hansgrohe 0:05:18
59 Davide Martinelli (Ita) Quick Step Floors 0:05:18
60 Christopher Juul-Jensen (Den) Orica – Scott 0:05:38
61 Marco Haller (AUT) Team Katusha – Alpecin 0:06:32
62 Thomas De Gendt (Bel) Lotto – Soudal 0:06:39
63 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:07:02
64 José Herrada (Esp) Movistar Team 0:07:05
65 Jon Irisarri Rincon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:07:07
66 Lars Boom (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:07:31
67 Pierpaolo De Negri (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:08:17
68 Roger Kluge (GER) Orica – Scott 0:08:20
69 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain – Merida 0:08:33
70 Danny Van Poppel (Ned) Team Sky 0:09:14
71 Pascal Ackermann (GER) Bora – Hansgrohe 0:09:14
72 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates 0:09:17
73 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team LottoNL – Jumbo 0:09:17
74 Nuno Bico (Por) Movistar Team 0:09:48
75 Gijs Van Hoecke (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:10:04
76 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team 0:10:05
77 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:10:22
78 Owain Doull (GBr) Team Sky 0:10:23
79 Bernhard Eisel (AUT) Team Dimension Data 0:10:53
80 Lawson Craddock (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:12:11
81 Andrea Guardini (Ita) UAE Team Emirates 0:12:15
82 Wouter Wippert (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:12:21
83 Ángel Vicioso Arcos (Esp) Team Katusha – Alpecin 0:12:27
84 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team 0:13:29
85 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:13:29
86 Pieter Serry (Bel) Quick Step Floors 0:14:03
87 William Clarke (Aus) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:14:33
88 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora – Hansgrohe 0:15:04
89 Jonathan Lastra Martinez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:15:15
90 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky 0:15:25
91 Meiyin Wang (Chn) Bahrain – Merida 0:15:32
92 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:16:04
93 Moreno Hofland (Ned) Lotto – Soudal 0:16:06
94 Jay Robert Thomson (RSA) Team Dimension Data 0:16:11
95 Marco Mathis (GER) Team Katusha – Alpecin 0:16:27
96 Max Walscheid (GER) Team Sunweb 0:17:25
97 Miguel Angel Benito Diez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:17:28
98 Robert Wagner (GER) Team LottoNL – Jumbo 0:17:38
99 Antonio Molina Canet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:17:56
100 Matteo Pelucchi (Ita) Bora – Hansgrohe 0:19:34
101 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:19:41
102 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team 0:19:53
103 Dylan Page (SUI) Caja Rural – Seguros RGA 0:20:26
104 Enzo Wouters (Bel) Lotto – Soudal 0:21:03
105 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb 0:21:26
106 Masakazu Ito (Jpn) Nippo – Vini Fantini 0:21:32
107 Kohei Uchima (Jpn) Nippo – Vini Fantini 0:22:33
108 Albert Timmer (Ned) Team Sunweb 0:22:44
109 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team 0:23:00
110 Hector Carretero (Esp) Movistar Team 0:23:33
111 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek – Segafredo 0:23:54
112 Martin Velits (Svk) Quick Step Floors 0:25:05
113 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team 0:25:17
114 Nicolas Marini (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:28:19
115 Caleb Ewan (Aus) Orica – Scott 0:36:24

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments