Astana Pro Team / astanaproteam.kz

Wczoraj cały kolarski świat obiegła informacja o zmianie barw klubowych przez Fabio Aru. Taki obrót spraw mocno zaskoczył Alexandra Vinokourova.

Od przyszłego sezonu, aktualny mistrz Włoch będzie ścigał się w koszulce UAE Team Emirates. Decyzja byłego już lidera Astany mocno zaskoczyło generalnego menadżera kazachskiej ekipy, Alexandra Vinokourova. W rozmowie z L’equipe, były mistrz olimpijski przyznał, że Aru nie poinformował zespołu o swoich planach.

Fabio miał jeszcze możliwość przedłużenia z nami kontraktu. Ani razu nie przekazał nam, że ma zamiar odejść. Pytaliśmy go o to, lecz nigdy nie uzyskaliśmy odpowiedzi.

O tym, że opuszcza nasze szeregi, dowiedzieliśmy się z prasy. Jest nam z tego powodu niezwykle przykro. Stawia nas to w bardzo ciężkiej sytuacji. Teraz nie jesteśmy w stanie znaleźć odpowiedniego zastępcy, który były w stanie powalczyć w Tour de France

– powiedział Vinokourov.

Wszystko wskazuje więc na to, iż w przyszłym sezonie o sile Astany stanowić będą Miguel Angel Lopez, Jacob Fuglsang i… Jan Hirt.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments