fot. Marek Bala / naszosie.pl

Po wczorajszej prezentacji 105. edycji Tour de France, menadżer ekipy BORA-hansgrohe, powiedział, że po raz kolejny głównym celem Petera Sagana będzie walka o zieloną koszulkę.

Według Ralpha Denka, Sagan jest jeszcze bardziej zmotywowany po tym jak został wykluczony z tegorocznego wyścigu po czwartym etapie. Warto przypomnieć, że powodem wyrzucenia z Tour’u mistrza świata było „spowodowanie” upadku Marka Cavendisha (Dimension Data).

„Sagan jest głodny zwycięstw i kocha wyzwania. Widzieliśmy to w Bergen, gdy po raz trzeci z rzędu został mistrzem świata. To co stało się w tym roku daje mu dodatkową motywację. Jego głównym celem na rok 2018 jest zielona koszulka podczas „wielkiej pętli” i wygranie jednego z monumentów”

– powiedział dyrektor zespołu BORA-hansgrohe.

Niemiecki menadżer po prezentacji trasy Tour de France 2018 stwierdził, że przyszłoroczny Tour będzie bardzo trudny.

„Ta trasa jest bardzo wymagająca. W pierwszych dniach naszym głównym przeciwnikiem będzie wiatr. Później czekają nas bardzo ciężkie podjazdy. Nie możemy zapomnieć także o drużynowej jeździe na czas. To najtrudniejszy wyścig na świecie”

– stwierdził Denk.

Pomimo tego, że główną gwiazdą zespołu jest Peter Sagan, niemiecka ekipa dysponuje kilkoma silnymi kartami. Mowa tu m.in. o naszym Rafale Majce czy Leopoldzie Konig’u, którzy w przyszłym roku staną do walki o czołowe miejsca w wyścigach etapowych.

Ralph Denk bardzo chcę, żeby jego ekipa została najlepszą drużyną na świecie, dlatego też przed sezonem 2018 do zespołu przyszło kilku dobrych zawodników.

„W tym roku nasze wyniki były dobre, ale moim wielkim celem jest to, żeby BORA – hansgrohe stała się najlepszą drużyną na świecie. Dlatego do naszego składu w 2018 roku dołączą m.in. Davide Formolo, Daniel Oss i Peter Kennaugh”

– zakończył Ralph Denk.